محدودیت های کرونایی البرز یک هفته دیگر تمدید شد

کرج - ایرنا - استاندار البرز با تاکید بر نقش موثر همراهی مردم برای کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: محدودیت های کرونایی دراین استان یک هفته دیگر تمدید شد.

عزیزالله شهبازی روز پنجشنبه در نشستی اداری با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان البرز مجاهدانه در خط مقدم مقابله با کرونا ایستاده اند، افزود: محدودیت های کرونایی البرز به مدت یک هفته دیگر از ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه تمدید شده است.

وی ادامه داد: بدون شک همراهی مردم برای رعایت محدودیت ها، دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا موثر و لازم است.

شهبازی گفت: پس از ماه ها تلاش طاقت فرسا در مبارزه با این ویروس منحوس متاسفانه تعداد زیادی از پزشکان و پرستاران عزیز کشورمان را از دست دادیم ولی روند خدمات رسانی همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: این روزها شاهد تعدد ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا هستیم و البرز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد از این ناگزیر به تمدید محدودیت ها هستیم.

شهبازی گفت: نگران سلامت مردم استان هستیم از این رو روند اعمال محدودیت ها، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در این خصوص به جد نظارت می شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک الزامی است، افزود: خوشبختانه به لحاظ تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده هیچ گونه کمبودی در استان وجود ندارد و واحدهای فعال البرز علاوه بر نیاز استان به تامین نیاز سایر استان ها نیز پرداخته اند.
استاندار البرز اضافه کرد: تمام بیمارستان های البرز همراه با نقاهتگاه هایی که پیش بینی شده، آماده پذیرش بیماران هستند.
محدودیت های یک هفته ای در البرز شامل غیرحضوری شدن  دانشگاه ها  ،مدارس ، مدارس شبانه روزی ، حوزه های علمیه ، آموزشگاه های فنی و حرفه ای ، زبانسراها ، و سایر آموزشگاه ها و تعطیلی استخرهای سرپوشیده ، سینما ، تئاتر و مراکز مشابه،  موزه و باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، مساجد و مصلاها ، کتابخانه ها،  باشگاه های ورزشی ورزش های پربرخورد از جمله کشتی ، کاراته و جودو و موارد مشابه، کافه ، قهوه خانه و چایخانه ها، باغ وحش و شهربازی،  مراکز تفریحی آبی ، استخرهای سرپوشیده ، باشگاه های بدنسازی، برگزاری نماز جمعه و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی ، فرهنگی ، مذهبی و همایش است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها