تمرینات شمشیربازان آذربایجان‌غربی با رعایت موارد بهداشتی برگزار می‌شود

ارومیه- ایرنا- دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی با اشاره به تاثیر منفی کرونا بر رشته‌های ورزشی گفت: تمرینات شمشیربازان استان با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

علی نجف‌زاده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از تاثیرات مهم ویروس کرونا بر رشته شمشیربازی تعطیلی چندماهه این رشته بود که با ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی از سوی هیات پزشکی ورزشی، جزو اولین رشته هایی بودیم که فعالیت خود را آغاز کردیم.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون تمرینات شمشیربازها در حال انجام است و سعی داریم ورزشکاران این رشته آمادگی خود را حفظ کنند تا با پایان اپیدمی، شاهد انجام مسابقات باشیم.

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی با اشاره به بازسازی سالن شمشیربازی ارومیه با حمایت اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی در ارومیه اظهار کرد: توجه به برگزاری احتمالی مسابقات شمشیربازی انتخابی المپیک در اردیبهشت سال آینده در کره‌جنوبی، به فدراسیون درخواست میزبانی اردوی تیم‌ملی در اسلحه فلوره آقایان و بانوان را ارائه داده ایم.

نجف زاده گفت: برای مسابقات انتخابی المپیک این رشته، سه شمشیرباز استان شامل هادی رضوی نیا و الهه قهرمانی در اسلحه فلوره و سکینه نوری در اسلحه اپه شانس حضور دارند و هم‌اکنون نیز تمرینات خود را به شکل منظمی برگزار می کنند.

هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی در هفته تربیت‌بدنی و ورزش امسال به‌عنوان یکی از هیات‌های برتر ورزشی این استان از سوی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی تجلیل شد.

«طاهر عاشوری»، «سکینه نوری» و «الهه قهرمانی»، سه شمشیرباز باسابقه و ملی‌پوش ارومیه‌ای هستند که مقام‌های متعددی در مسابقات آسیایی، بین‌المللی و کشوری کسب کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha