وضعیت شیوع کرونا در کاشمر وخیم است
محدودیت‌های جدید کرونایی در کاشمر

مشهد- ایرنا- به گفته مسوولان ذیربط وضعیت شیوع کرونا در کاشمر وخیم است لذا علاوه بر تمدید تعطیلی مدارس شهرستان و ممنوعیت ورود به آرامستانها و بوستانهای شهری پارکها، بیمارستان شهید مدرس کاشمر بطور کامل به پذیرش و بستری بیماران کرونایی اختصاص یافت.

رییس شبکه بهداشت و درمان کاشمر روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: گنجایش تختهای بستری بیمارستان شهید مدرس کاشمر برای بیماران کرونایی تکمیل شده است.

دکتر محمدجواد یزدانی افزود: به انتقال تجهیزات بخش قلب و سی.سی.یو این بیمارستان به ساختمان بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) اشاره و بیان کرد: با توجه به تکمیل تختهای درمانی بیماران کرونایی در بیمارستان شهید مدرس، بخش قلب و سی.سی.یو این مرکز درمانی که تا دیشب به بیماران غیر کرونا خدمات ارائه می‌کرد، به ساختمان بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) منتقل شد. 

وی افزود: لذا از این پس خدمات تخصصی بیمارستان شهید مدرس در حوزه قلب و سی.سی.یو در محلی دیگر ارائه می‌شود تا این بیمارستان صرفا بر درمان بیماران کووید ۱۹ تمرکز نماید. 
رییس شبکه بهداشت و درمان کاشمر ادامه داد: هم‌اینک همه توان پزشکی درمانی و امکانات بیمارستان شهید مدرس کاشمر به پذیرش و بستری بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافته است.

وی همچنین به تداوم شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در کاشمر اشاره و بیان کرد: علاوه بر تاکید موکد در خصوص رعایت دقیق و کامل فاصله فیزیکی در اجتماع، استفاده از ماسک بهداشتی صورت و شستن مکرر دستها از همه شهروندان کاشمری درخواست می‌شود بطور جدی از خروج از منزل و حضور غیرضروری در سطح شهر پرهیز کنند.

مدارس تعطیل باقی می‌مانند 

مدیر آموزش و پرورش کاشمر هم در گفتگو با خبرنگار ایرنا از ادامه تعطیلی مدارس این شهرستان برای دومین هفته متوالی از روز شنبه دهم آبان ماه جاری خبر داد. 

علی طاهریان افزود: به دلیل شرایط قرمز و حاد کرونا پیرو مصوبه ستاد کرونای شهرستان مدارس کاشمر برای دومین هفته متوالی تعطیل خواهند بود.
وی همچنین از کوششهای بی‌دریغ  معلمان و دیگر رده‌های فعال در آموزش و پرورش تقدیر و بیان کرد: با توجه به ادامه شرایط کنونی،کماکان آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش کاشمر ادامه داد: از همکاران فرهیخته فرهنگی خود درخواست می‌کنیم هنگام تدریس به تبادل پیام ارشادی در جهت مراعات مسائل بهداشتی توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی به اولیا دانش‌آموزان هم توصیه کرد که نسبت به راهنمایی بیشتر دانش آموزان در حفظ و رعایت پروتکل های بهداشتی و خروج کمتر از منزل حساسیت بیشتری داشته باشند.

شهردار کاشمر هم در گفتگو با خبرنگار ایرنا به محدودیتهای مرتبط با اقدامات پیشگیرانه در سطح این شهر اشاره و بیان کرد: بر اساس مصوبه اخیر ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا در کاشمر با توجه به شیوع گسترده این ویروس، ورود شهروندان به همه آرامستانها و همچنین استفاده از وسایل بازی در بوستانها ممنوع شده است. 

جعفر سلیمانی افزود : جمعه‌بازار کاشمر نیز تعطیل شده و همچنین در اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونا، از ورود افراد بدون ماسک بهداشتی بر صورت در بازار گلها متعلق به شهرداری کاشمر جلوگیری می‌شود.

وی نیز بطور موکد از شهروندان کاشمری خواست با توجه به شرایط حساس بهداشتی از حضور در اجتماعات، پاساژها و مجتمعهای تجاری پرهیز کرده و در صورت لزوم فقط با ماسک بهداشتی بر صورت از منزل خارج شوند. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۸۱ هزار و ۸۲۴ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۳۳ هزار و ۲۹۹ نفر را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۴۶۳ هزار و ۶۱۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند. 

مرکز شهرستان ۱۶۵ هزار نفری کاشمر در فاصله  ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است. این شهرستان مرکب از دو بخش و ۳۵ روستا ۶۱ هزار نفر جمعیت روستانشین دارد.

شبکه بهداشت و درمان کاشمر ارائه خدمات این حوزه را در سطح سه شهرستان کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد با بهره‌گیری از  ۹۲ پزشک عمومی، ۶۵ متخصص، ۲۱ دندانپزشک، ۲۶ داروساز، ۷۹ ماما و ۳۲ کارشناس بینایی‌سنج، شنوایی‌سنج، فیزیوتراپ، کاردرمان و گفتاردرمان بر عهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =