فرماندار همدان: هفت نانوایی متخلف به تعزیرات معرفی شد

همدان- ایرنا- فرماندار همدان از تشکیل پرونده تعزیراتی برای هفت نانوایی متخلف خبر داد و گفت: نانوایانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکرده و نسبت به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بی‌اعتنایی کنند به شدت مجازات می‌شوند.

حسین افشاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نانواها باید ضمن استفاده از کلاه، دستکش و ماسک برای دریافت هزینه نان، دستگاه کارت‌خوان داشته باشند و در صورت الزام به استفاده از وجه نقد، از انبرهای جداگانه برای دریافت اسکناس و تحویل نان بهره گیرند.

او خاطرنشان کرد: از ابتدای تشکیل ستاد شهرستانی پیشگیری و مقابله با کرونا، دستورالعمل‌های بهداشتی به تمامی صنوف ابلاغ شده و نظارت بر کار نانوایی‌ها نیز از سوی شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و دیگر نهادهای متولی به طور مداوم در حال انجام است.

فرماندار همدان افزود: نان را به صورت مستقیم نمی توان ضدعفونی کرد و باید در هنگام تهیه و پخت، تمامی مسائل بهداشتی از طرف نانوایان و مردم رعایت شود.

افشاری با بیان اینکه نانوایی ها موظفند به صورت مستمر، محیط نانوایی و میزکار خود را ضدعفونی کنند گفت: برخی از واحدها نسبت به وظایف خود سهل انگاری کرده و به پروتکل‌های بهداشتی بی‌اعتنا هستند که به طور جدی با آنها برخورد می‌شود. 

به گفته او گروه ویژه نظارتی متشکل از نمایندگان فرمانداری همدان، اتحادیه نانوایان، سازمان صمت و اداره غله در یک طرح فوق العاده از ساعت ۶ بامداد همزمان با آغاز کار واحدهای نانوایی عملکرد آنها را بررسی می کند.

فرماندار همدان یادآوری کرد: به تازگی در بازدید از ۲۱ نانوایی تخلف هفت واحد برای بازرسان محرز شد که برای آنها پرونده تعزیراتی تشکیل شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =