۱۸ هزار مشترک بروجردی مشمول طرح برق امید شدند

بروجرد - ایرنا - مدیر امور توزیع برق بروجرد گفت: با توجه به اجرای طرح برق امید ۱۸هزار مشترک کم مصرف این شهرستان شناسایی و مشمول این طرح شدند.

محمدعلی خسروی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برق امید، طرحی برای اصلاح مصرف و حمایت از مشترکان خانگی کم‌مصرف طراحی و پیاده‌سازی شده که در بروجرد بر اساس تعرفه های اعلام شده تاکنون ۱۸ هزار مشترک کم مصرف شناسایی و تعرفه برق آنها در آبان ماه رایگان خواهد بود.

وی با اشاره به این که در این طرح مشترکان به سه دسته "کم مصرف" ، "خوش مصرف" و "پرمصرف" تفکیک می شوند گفت: برای هر دسته از مشترکان، براساس مصوبه هیات وزیران، الگوی مصرف تعیین شده است.

وی با بیان اینکه اجرای کامل این طرح، تعداد مشترکان پرمصرف به میزان ۱۰درصد کاهش یابد، افزود: انتظار می رود با اصلاح میزان مصرف مشترکان خوش مصرف، به تعداد مشترکان کم مصرف اضافه شده و با این وضعیت، میزان مصرف برق مشترکان خانگی کاهش یابد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شده در بخش مولّد به کار گرفته شود.

خسروی خاطـرنشان کرد: با استفاده از زیرسـاخت قـبض سبز و ارسال پیامک، به مشترکین اطلاع رسانی می شود که جزءِ کدام دسته از مشترکان "کم مصرف"، "خوش مصرف" و یا "پرمصرف" قرار دارند.

وی اظهار داشت: این طرح  به تصویب هیئت وزیران رسیده و دستورالعمل اجرایی آن از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر ابلاغ گردیده و از آبان ماه امسال، آغاز  شده است

مدیر امور توزیع برق بروجرد گفت: میزان برق مصرفی مشترکین خوش مصرف ماهانه بین ۸۰تا ۱۰۰مگاوات ساعت است که  در فصل گرما تا ۳۰۰ کیلو وات ساعت می رسد و تلاش شده با اجرای برنامه تشویقی مانند برق امید 

۱۰درصد از مشترکین پرمصرف جز مشترکین خوش مصرف شوند و ۱۰درصد مشترکین خوش م صر ف به سمت کم مصرفها بروند تا بتوان در سال آینده  تا ۱۰درصد پیک مصرف را کاهش داد.

خسروی میزان مشترکان خانگی را  ۱۱۰هزار مشترک و مجموع مشترکین خانگیٌ،صنعتی،اداری و کشاورزی را ۱۴۶هزار  مشترک عنوان کرد و گفت:میزان تولید روزانه مصرف برق در بروجرد ۱۱۰تا ۱۲۰ مگابایت است که حداکثر پیک مصرف سال ۹۹ در فصل گرما  ۱۴۲ مگابایت بوده است.

مدیرامور شرکت توزیع برق بروجرد با اشاره به این که مشترکانی که الگوی مصرف برق را رعایت کنند، مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی در بهای برق مصرفی می شوند، یادآور شد: مشترکان خوش مصرف با کاهش حداقل ۱۰ درصدی و مشترکین پرمصرف با تغییر رفتار مصرفی و مدیریت مصرف، می توانند در زمره اشتراک های کم مصرف قرار گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =