۲۸ هزار نفر در آذربایجان‌غربی از خدمات آمران سلامت بهره‌مند شدند

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به بهره‌مندی ۲۸ هزار و ۲۳۹ نفر از مردم استان از خدمات طرح آمران سلامت طی سه روز گذشته گفت: این طرح تا ۱۰ روز آینده در استان اجرا می‌شود.

امیر جعفرزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در قالب این طرح طی سه روز گذشته تاکنون هفت هزار و ۳۸۲ عدد ماسک و ۲۰۶ لیتر مواد ضدعفونی کننده در سطح جامعه توزیع شده است.

وی ادامه داد: ۱۴۳ پایگاه ثابت و سیار آمر سلامت با مشارکت جوانان و داوطلبان و با هدف دعوت مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان فعال شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: حدود ۵۰۰ نفر در قالب ۴۲۴ تیم به روز امدادگر و داوطلب جمعیت هلال احمر استان در این طرح مشارکت دارند.

جعفرزاده ادامه داد: حدود سه نفر امدادگر در هر پایگاه آمر سلامت فعال است و خدماتی نظیر تب سنجی و اهدای ماسک را برای شهروندان ارائه می دهند.

وی اظهار داشت: همچنین در این مدت ۳۵۱ میلیون ریال کمک مردمی با هدف تهیه و توزیع اقلام بهداشتی در سطح جامعه جمع‌آوری شده است.

وی اضافه کرد: آموزش رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای شهروندان، توسعه آموزش‌ های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌ پذیر از کرونا از اهداف اجرای این طرح است.

سه شهرستان پیرانشهر، ماکو و مهاباد نیز با اعلام وضعیت فوق قرمز، مشمول محدودیت های شدید مقابله با کرونا در آذربایجان غربی شده اند.

هرچند مسوولان استانی بر وضعیت فوق قرمز ارومیه نیز تاکید دارند.

وضعیت همه شهرستان های آذربایجان غربی در خصوص بیماری کرونا، قرمز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها