پیام تسلیت مسوولان به دنبال درگذشت ارشد نظامی ارتش استان مرکزی

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی این استان با صدور پیام‌های جداگانه درگذشت امیر ستاد «قاسم جلیلوند» ارشد نظامی ارتش استان مرکزی را تسلیت گفتند.

در پیام نماینده ولی فقیه در استان مرکزی آمده است: خبر درگذشت فرمانده شایسته پدافند هوایی اراک، عموم مردم استان مرکزی به‌ویژه نیروهای نظامی و انتظامی این استان را در غم و اندوه فرو برد. 

در بخش دیگری از این پیام اضافه شده است: سرهنگ جلیلوند از فرمانده‌هان شایسته مجموعه پدافند هوایی کشور بود که در جریان شیوع ویروس کرونا با تمام تجهیزات پادگان حضرت علی‌اکبر(ع) اراک وارد میدان شد و از هیچ تلاشی برای کنترل این ویروس منحوس فروگذار نبود. 

امام جمعه اراک در این پیام، درگذشت دردناک و اندوهبار فرمانده پدافند هوایی اراک را به خانواده محترم ایشان، نیروهای مسلح، ارتش قهرمان و مجموعه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تسلیت عرض گفته و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات مسئلت کرده است.

در پیام استاندار مرکزی نیز هم آمده است: درگذشت امیر «قاسم جلیلوند» فرمانده ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی و عضو فعال و تلاشگر شورای تامین استان مرکزی موجب تاسف و تالم فراوان شد.

سید «علی آقازاده» در این پیام آورده است: روز گذشته که بر بالین ایشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان حاضر بودم علائم حیاتی ضعیفی داشت و متاسفانه بیماری بر او غلبه کرد و او پس از یک هفته مقاومت در برابر بیماری کرونا به ملکوت اعلا پیوست و فقدانش در استان مرکزی محسوس و ملموس خواهد بود.

در این پیام عنوان شده است: خدمات ارزشمند ایشان در تمامی عرصه‌ها بویژه در دوران شیوع بیماری کرونا و اهتمام ایشان بر بسیج کردن نیروهای ارتش در استان مرکزی برای کمک به پیشگیری از شیوع این بیماری منحوس و امداد رسانی به متولیان سلامت در راستای مقابله و درمان این بیماری، در کنار انجام وظیفه ذاتی ارتش به عنوان حافظ امنیت استان و کشور، بر کسی پوشیده نبوده و شایسته تقدیر است.

در این پیام استاندار مرکزی، ضمن تسلیت به خانواده ایشان، همکاران ارتش و مردم شریف استان مرکزی، از درگاه ایزد متعال برای آن فقید سعید علو درجات واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی و طول عمر باعزت مسئلت کرده است.
در پیام فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی نیز آمده است: خبر درگذشت برادر ارجمند امیر ستاد «قاسم جلیلوند» فرمانده مرکز درجه داری حضرت علی اکبر(ع) پدافند هوایی اراک و ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی در استان مرکزی را به محضر رهبر معظم انقلاب، مردم انقلابی و شهید پرور استان مرکزی، ارتشیان غیور و دلاور استان، پیشکسوتان و یادگاران دفاع مقدس و خانواده معظم وی تسلیت عرض می‌نمایم.

در پیام سردار سرتیپ دوم «محسن کریمی» آمده است، مجاهدت‌های ماندگار آن امیر مخلص و فداکار ارتشی، برادر انقلابی، سرباز صدیق و ولایی فرمانده معظم کل قوا در پاسداری از انقلاب و دفاع از استقلال و امنیت ملت ایران در جای جای این سرزمین اسلامی به ویژه در دوران مسئولیت در استان مرکزی و مجاهدت‌های ایشان در امر مبارزه با بیماری منحوس کرونا و همت قابل ستایش ایشان در امر ترویج فرهنگ شعر و ادبیات مقاومت و انتقال فرهنگ، ارزش‌ها و مواریث معنوی و تاریخ ساز دفاع مقدس به نسل‌های جدید انقلاب و میهن اسلامی که در هم افزایی با سایر مجاهدات این صحنه روحیه مقاومت و انقلاب‌گری در جامعه را همچنان زنده نگه داشته، همواره الهام بخش و برای ارتشیان غیور موجب افتخار مضاعف بود.

در این پیام اضافه شده است: نام، یاد و آرمان‌های بلند آن امیر مخلص، فداکار و خستگی ‌ناپذیر را گرامی می‌داریم و از درگاه خدای رحمان برای او حشر با شهدای کربلا و برای همسر صبور، فرزندان شکیبا، همکاران و همرزمان مکرم ایشان صبر در مصیبت و توفیق توام با پاداش الهی طلب میکنم.

سردار«حسن مفخمی شهرستانی» فرمانده انتظامی استان مرکزی  نیز در پیامی در گذشت امیر« قاسم جلیلوند» ارشد نظامی ارتش در استان را تسلیت گفت و گفت: امیر جلیلوند که بر اثر ابتلا به کرونا جانش را از دست داد  درزمان حیاتش افتخار می‌کرد که در تمام شرایط و تمام اوقات در کنار مردم بود و تمامی تلاشش را در ایام کرونا برای خدمت به مردم به کار گرفت.
 
در ادامه این پیام آمده است: خدمات ارزشمند وی در تمامی عرصه ها به‌ویژه در دوران شیوع بیماری کرونا و بسیج نیروهای ارتش در استان برای کمک به پیشگیری از شیوعکووید ۱۹ و امداد رسانی به متولیان سلامت در راستای مقابله و درمان این بیماری، در کنار انجام وظیفه ذاتی ارتش به‌عنوان حافظ امنیت استان و کشور بر کسی پوشیده نیست و شایسته تقدیر است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی نیز در پیامی ابراز کرده است: خبر عروج شهادت گونه امیر سرتیپ جلیلوند ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی و فرمانده مرکز درجه داری حضرت علی اکبر(ع) پدافند هوایی اراک موجب تاسف و تاثر گردید. 

 دکتر علی اکبر کریمی افزوده است: سال‌ها خدمت مجاهدانه آن فرمانده شجاع در عرصه‌های مختلف به ویژه در حفظ امنیت و آرامش ایران عزیز و پاسداری از حریم هوایی کشور و تلاش های به یاد ماندنی وی و همرزمان سلحشورش در ارتش انقلابی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع آن ، یادآور نقش آفرینی های موثر این فرمانده مخلص بوده است.
 معاونان هماهنگی امور عمرانی و اقتصادی استانداری مرکزی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در پیامهای جداگانه ای درگذشت امیر قاسم جلیلوند را تسلیت گفتند.

سرهنگ «قاسم جلیلوند» فرمانده مرکز درجه داری حضرت علی اکبر (ع) پدافند هوایی اراک صبح پنجشنبه پس از یک هفته مقابله با بیماری کرونا به دیار حق شتافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها