اعلام برنامه های فرهنگی و هنری ویژه هفته وحدت در کیش

کیش-ایرنا- همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت به منظور ایجاد انگیزه نشاط و شادی در جامعه، ویژه ‌برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری با اجرای ضوابط بهداشتی از هشتم تا سیزدهم آبان در کیش برگزار می شود.

دبیر هماهنگ کننده برنامه های فرهنگی و هنری ویژه هفته وحدت کیش، از تجدید بیت با شهدا و عطر افشانی مزار شهدای گمنام، در مسجد امام حسن مجتبی(ع) خبر داد و گفت: همزمان با آغاز هفته وحدت، مسابقه نقاشی و کتاب خوانی، پویش کاراته و پویایی بانوان در بستر فضای مجازی و مسابقه غواصی ویژه آقایان در اسکله تفریحی برگزار می شود.

سعید یکه دهقان در ادامه افزود: با طراحی و اجرای سلسله برنامه های سیره پیامبر مهربانی در طول هفته وحدت هر شب از ساعت ۲۱ گفتگوی زنده در پلت فرم اینستاگرام با گروه های مختلف و با اساتید داخل و خارج از کشور برگزار خواهد شد.

وی برنامه مشترک میان مرکز معارف قرآنی کیش با رایزنی فرهنگی ایران در لبنان که شب میلاد پیامبر اکرم(ص) برگزار می شود را یکی از شاخص ترین برنامه های این سلسه نشست‌ها عنوان کرد.

یکه دهقان در خصوص برگزاری نشست "گفت‌وگویی اندیشه محور" در فضای مجازی خاطر نشان کرد: یکی از بزرگان مسیحی و اهل تسنن در کشور لبنان و یکی از روحانیون شیعه در ایران که صاحب اندیشه هستند در خصوص سیره مهربانانه و رفعت پیامبر اکرم(ص) صحبت می‌کنند.

وی در رابطه با ادامه برنامه های ویژه هفته وحدت به برنامه های سنتی دورهمی جشن وحدت و مسابقه طناب زنی بانوان اشاره کرد و گفت: این دو رویداد سنتی تحت عنوان دورهمی هفته وحدت در خانه بومیان کیش و مسابقه طناب زنی ویژه بانوان جهت فراهم کردن فضای شاد و ایجاد خاطره به یاد ماندنی میان آحاد جامعه با اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برنامه پاتوق شعر و ادب کیش با محتوای میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت در سالن خوارزمی و مسابقه دارت بانوان در پلاژ اختصاصی بانوان با همت مدیریت فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش و موسسه ورزش و تفریحات سالم، یکشنبه یازدهم آبان برگزار خواهد شد.

دبیر هماهنگ کننده برنامه های فرهنگی و هنری ویژه هفته وحدت، برگزاری جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) را از برنامه های اصلی هفته وحدت بر شمرد و افزود: دوشنبه ۱۲ آبان، با همت نهاد امام جماعت کیش و مدیریت فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش این جشن از ساعت ۱۸:۳۰ در محوطه مسجد خاتم الانبیاء (ع) برگزار می شود، همچنین موسسه ورزش نیز در همین روز مسابقه پیلاتس ویژه بانوان را از ساعت ۱۵:۳۰ در پلاژ اختصاصی بانوان برگزار می کند.

یکه دهقان بیان داشت: پایان بخش برنامه های هفته وحدت، جشن بزرگ هفته وحدت است که در مجموعه آوای خلیج فارس سه شنبه شب ۱۳ آبان با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی شورای سلامت کیش برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =