کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در اردبیل به صورت عملیاتی اجرا می‌شود

اردبیل- ایرنا - استاندار اردبیل گفت: برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به صورت عملیاتی و هماهنگ با ارائه مشاوره و مهارت‌های زندگی اقدامات لازم توسط دستگاه‌های فرهنگی، قضایی، آموزشی و اجتماعی آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جلسه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی تشریح کرد: وضعیت برخی آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق برازنده استان نیست و باید از تمامی ظرفیت‌های در دسترس برای مشاوره و آموزش مهارت‌های زندگی بهره ببریم.

وی شناسایی جامعه هدف برای ارائه آموزش‌های کاربردی را از جمله ضرورت‌های برنامه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: استفاده از جمعیت دانش‌آموزی به همراه خانواده آن‌ها ،  کارکنان دستگاه‌های اجرایی ، کارگران کارخانجات و اهالی محلات در راستای ارائه مهارت‌های زندگی می‌تواند درصد زیادی از جمعیت استان را تحت پوشش قرار دهد.

استاندار اردبیل هماهنگی دستگاه‌های مرتبط در این امر را ضروری دانست و گفت: مشاوران این طرح باید به آموزش‌های عملیاتی مجهز بوده و بتوانند تاثیرگذاری بالایی برای نیل به هدف و کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.

بهنامجو با اشاره به شناسایی تعدادی از معتادان باسابقه، از تلاش برای رفع عملیاتی مشکلات این قشر با همکاری نهادهای مردمی خبر داد.

وی اظهارداشت: خانواده و خود این معتادان توسط نیروهای تسهیل‌گر و مشاور برای دریافت کمک‌های آموزشی، اشتغال و مهارتی شناسایی شده‌اند و لازم است این طرح با قوت ادامه یابد.

استاندار اردبیل گفت: با اجرای عملیاتی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به صورت پایلوت برای گروه‌های آسیب‌دیده ،گام های بعدی این اقدامات برای گروه‌های دیگر جامعه نیز اجرایی می‌شود.

وی استفاده از ظرفیت مشاوران در این خصوص را ضروری دانست و خواستار استفاده از تمام متخصصان این حوزه برای ورود به عرصه آموزش شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =