مسوولان مهابادی آغاز هفته وحدت را تبریک گفتند

مهاباد- ایرنا- امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی روز پنج‌شنبه با صدور پیام مشترکی فرخنده میلاد ختمی مرتبت، حضرت محمد (ص) و فرارسیدن هفته وحدت را به مردم این شهرستان تبریک گفتند.

در پیام مشترک "ماموستا عبدالسلام امامی"، "ایرج شجاعی" و "جلال محمودزاده" به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت آمده است: ماه ربیع الاول یاد آور میلاد آخرین رسول خدا، مبشر عدالت و وحدت، رسول اکرم (ص) حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت بی‌تردید نماد، پیام صلح، دوستی برای پیروان راستین و حقیقی دین و مکتب انسان ساز اسلام ناب محمدی (ص) است.

در ادامه این پیام عنوان شده است: نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به نام هفته وحدت که برخواسته از اندیشه بلند و تفکر آزاداندیشی و وحدت آفرین حضرت امام خمینی (ره) است، تجلی وحدت امت اسلام و اتحاد در برابر کفر و استکبارجهانی است و در این هفته روح اخوت اسلامی در پیکره اجتماع، بیش از پیش زنده، جاری و ساری می‌شود.

همچنین در این پیام تاکید شده است: وحدت و برادری یکی از زیباترین واژه ها و ارمغان پیامبر رحمت برای جوامع بشری است و وحدت مسلمانان مانند چتری از رحمت خداوند بر سر امت اسلام است که از بین برنده کینه ها و خودخواهی ها و موجب صفای قلوب خواهد بود.

در پایان این پیام مشترک عنوان شده است: اینجانبان سالروز ولادت پیامبر نور و رحمت، حضرت محمد مصطفی (ص) و خلف صالحش امام‌ جعفر صادق (ع) و همچنین فرا رسیدن هفته وحدت را به تمامی مسلمانان بە ویژه مردم مومن و متدین شهرستان مهاباد تبریک می گوییم.

دوازدهم تا هفدهم ربیع‌الاول سالروز ولادت حضرت رسول اکرم‌(ص) به روایت اهل تسنن و تشیع بوده که در تقویم کشور، هفته وحدت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها