بیش از ۶۰۰ مدرسه در سیستان و بلوچستان در حال ساخت است

زاهدان- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: استان سیستان و بلوچستان هم اینک با بیش‌از ۶۰۰ پروژه فعال بیشترین فعالیت عمرانی در حوزه فضاهای آموزشی کشور را دارد.

مهراله رخشانی‌مهر روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۰۳ میلیارد تومان اعتبار در سالجاری به سیستان و بلوچستان تخصیص داده شده که از این حیث بیشترین جذب اعتبارات را در کشور داشته است. 

وی گفت: توجه به سیستان بلوچستان در موضوعات آموزشی دوچندان شده و اکنون عملیات عمرانی در بیش از ۲ هزارو ۳۵۰ کلاس درس در حال انجام است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به تلاش ها در جهت محرومیت زدایی آموزشی از سیستان و بلوچستان افزود: سرانه فضاهای آموزشی در این استان ۳.۲۷ متر مربع است که با تسریع و تعجیل در رفع این محرومیت ها تلاش می کنیم تا این رقم به میانگین کشوری (۵.۲ متر مربع) برسد و خوشبختانه این حرکت پرشتاب آغاز شده و با تلاش همکاران در استان ها و حمایت دولت، مجلس محترم و خیرین نیکوکار در آینده ای نزدیک شاهد توسعه و تامین فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پنج هزارو ۱۵۹ کلاس درس در این استان نیازمند تخریب و بازسازی است، گفت: علاوه بر بازسازی این کلاس ها ۱۱ هزار کلاس درس جدید نیز برای دانش آموزان سیستان و بلوچستان نیاز است.

رخشانی مهر در خصوص اعتبارات تخصیص یافته به سیستان و بلوچستان بیان کرد: در چهار سال اخیر اعتبارات اختصاص یافته به این استان رشد چشمگیری داشته و از ۶۸ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۵۰۳ میلیارد تومان در سالجاری رسیده است.

وی اظهار داشت: تاکنون بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان از این مبلغ هزینه شده و برای تکمیل این ۶۰۰ پروژه فعال به ۴۷۶ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سیستان و بلوچستان در ۲ سال اخیر بیشترین میزان جذب اعتبارات نوسازی مدارس را داشته و ردیف اعتباری پروژه های خیرساز استان نیز ۲۰۰ میلیارد تومان می باشد درحالیکه این ردیف در سال گذشته در کل کشور این میزان بوده است.

وی با بیان اینکه ایجاد فضاهای آموزشی مناسب، مستحکم و با کیفیت همواره یکی از اهداف سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بوده است، افزود: در حال حاضر ۹ طرح در حوزه تامین، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی استان سیستان و بلوچستان در حال اجرا می باشد ضمن اینکه جمع آوری مدارس خشت و گلی در بهمن ماه سال گذشته به اتمام رسیده است.

رخشانی مهر با اشاره به استانداردسازی سیستم های گرمایشی مدارس سیستان و بلوچستان بیان کرد: همگام با کل کشور استانداردسازی سامانه های گرمایشی مدارس در این استان در حال اجراست و پیش بینی می شود تا پایان سالجاری تمامی بخاری های غیراستاندارد سیستان و بلوچستان جمع آوری شود.

وی با اشاره به تلاش های سازمان نوسازی مدارس کشور در جهت افزایش اعتبارات ملی و توجه ویژه به استان های محروم گفت: اعتبارات استانی به عنوان عنصر اصلی افزایش اثربخشی و سرعت دادن به محرومیت زدایی در استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود که نیازمند توجه ویژه و پیگیری مسئولان استانی می باشد و امیدواریم اهداف مورد نظر تحقق یافته و به میانگین کشوری سرانه فضای آموزشی برسیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =