فرانسه بار دیگر قرنطینه شد

تهران- ایرنا- رییس جمهوری فرانسه به دنبال شدت گرفتن مجدد شیوع کرونا، به مدت کمی بیش از یک ماه در این کشور قرنطینه عمومی اعلام کرد.

شبکه خبری اسکای‌نیوز چهارشنبه ‌شب گزارش داد: «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه اعلام کرد که در این کشور از روز جمعه تا اول دسامبر (۱۱ آذرماه) قرنطینه عمومی برقرار می‌شود و تنها مدارس باز خواهد بود.

براساس اعلام رییس جمهوری فرانسه، مردم این کشور فقط برای خرید کالاهای ضروری، مراجعه به پزشک و یک ساعت ورزش می‌توانند از منزل خارج شوند و در اوقات دیگر باید در خانه‌های خود بمانند.

مکرون تاکید کرد که سرعت شیوع کووید۱۹ بسیار شدیدتر از پیش‌بینی‌های کارشناسان شده و اکنون همه مناطق فرانسه در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند. او موج دوم کرونا را که بسیاری از کشورهای اروپا را در گرفته، شدیدتر و کشنده‌تر از موج قبلی دانست.

فرانسه در روزهای گذشته آمار بالایی از ابتلا و مرگ ناشی از کرونا ثبت کرده است. روز سه‌شنبه با وقوع ۵۲۳ مورد فوت ناشی از کووید۱۹، بالاترین میزان در چند ماه گذشته ثبت شد. همچنین، بیش از ۳۶ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شد که ۳ هزار مورد از روز قبل‌تر بیشتر بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =