محدودیت‌های کرونایی در فارس تشدید می‌شود

شیراز- ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: در پی ادامه شیوع ویروس کرونا و با هدف پیشگیری از فراگیری بیشتر این بیماری، استاندار فارس دستور تشدید محدودیت‌های کرونایی را صادر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم پور افزود: بر این اساس، این محدودیت‌ها به مدت یک هفته دیگر یعنی از شنبه دهم آبان ۹۹ تا جمعه شانزدهم این ماه تمدید و در بعضی موارد تشدید خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین خدمات‌رسانی ناوگان اتوبوسرانی و مترو در کلانشهر شیراز با هدف مقابله با کرونا و پیشگیری از گسترش ویروس این بیماری تا روز ۱۶ آبان به طور کامل متوقف می‌شود.
او بیان کرد: یک سوم کارکنان از طریق دورکاری و یا مرخصی به شکل چرخشی از حضور در محل کار معاف هستند.
قاسم‌پور، با اشاره به اینکه نتیجه ۵۰ درصد تست‌های کرونا در استان مثبت است افزود: مصادیق اعمال محدویت شامل مکان‌هایی از جمله دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، مدارس شبانه‌روزی، زبان‌سراها و کتابخانه‌ها است که این مراکز باید آموزش‌های خود را به شکل مجازی انجام دهند.
وی ادامه داد: استخرهای سرپوشیده، سالن‌های سینماها و تئاتر، موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، باشگاه‌های بدنسازی و برخی رشته‌های ورزشی مانند کشتی، کاراته، جودو و بازی‌های پربرخورد تعطیل هستند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با اشاره به تعطیلی تمام مراکز تفریحی استان گفت: برگزاری هرگونه مراسم مذهبی، همایش، ختم، برنامه اجتماعی و فرهنگی نیز ممنوع است.
قاسم‌پور افزود: تالارهای پذیرایی، کافی شاپ‌ها و قهوه خانه‌ها تا نهم آبانماه جاری تعطیل شده‌اند و رستوران‌ها، فست فودها و آب میوه و بستنی فروشی‌ها هم فقط به شکل بیرون بر مجاز به ارائه خدمات هستند.

محدودیت هایی کرونایی در استان فارس از ۲۳ مهر ۹۹ اعمال و تاکنون تمدید و تشدید شده است.

دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی هفتم آبان ۹۹ اعلام کرد: استان فارس در وضعیت هشدار به سر می برد، ۲۱ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۱۲ شهرستان نارنجی و سه شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید به سر می برند.

او با بیان اینکه ابتلا و بستری در استان فارس روند افزایشی پیدا کرده است و ظرفیت بیمارستان های استان تکمیل شده است و بیماران در صف انتظار قرار دارند، به شهروندان توصیه کرد در قبال رعایت دستورات بهداشتی احساس مسوولیت داشته باشند تا از این بحران خارج شویم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =