تخلفات ساختمان در روستاهای آستارا به مراجع ذیصلاح گزارش می‌شود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از دهیاری‌ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواست، به منظور ایمنی منازل روستانشینان، بر ساخت و ساز ساختمان در روستاها نظارت و تخلفات این حوزه را به مراجع ذیصلاح گزارش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی ساخت و سازهای غیرمجاز در فرمانداری آستارا اظهار کرد: پیشگیری از تخلف در ساخت و ساز ضروری است و دهیاران در این خصوص از ظرفیت مهندسین فنی بهره ببرند.

وی بیان کرد: شرکت ها و اداره های آب، برق و گاز فقط به واحدهای مسکونی پروانه دار خدمات بدهند و مشکلات اقتصادی، بهداشتی، خدماتی و عمرانی روستاها در قالب کارگروه هایی متشکل از اداره ها بررسی و گزارش شود.

فرماندار آستارا گفت: دهیاران به عنوان مراجع صدور پروانه ساختمان و بخشداران به عنوان ناظر صدور پروانه، مدیریت کنند و به استعلام های مربوط به ساخت و ساز در روستاها سریع پاسخ داده شود.

وی ادامه داد: دهیاران به عنوان بازوان اجرایی دولت، در عمل به ماموریت خود کوتاهی نکنند و تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به مطالبات اهالی روستاها در دستور کار قرار گیرد.

او گفت: همه به رعایت قانون ساخت و ساز موظف هستیم و شهرداری ها باید طرح های جامع شهری و تفصیلی را مدیریت کنند و به ساختمان هایی با کاربری هایی غیرمجاز در محدوده شهر اجازه بنا داده نشود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در ۲ بخش مرکزی و لوندویل در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =