۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۰
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 84091821
۰ نفر

برچسب‌ها

سه دسته از اصناف در کرمان مشمول تعطیلی می شوند

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان از اعمال محدودیت های جدید کرونایی و تعطیلی سه دسته از اصناف از پنجشنبه در ۶ شهرستان این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری شبانگاه چهارشنبه در ستاد مدیریت بیماری کرونا با اعلام افزایش تعداد شهرستان های استان در شرایط فوق قرمز از سه به ۶ شهرستان، جدیدترین محدودیت های کرونایی را اعلام کرد.

وی اظهار داشت: باتوجه به شیوع گسترده بیماری کرونا ویروس در بعضی مناطق استان کرمان، کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ویروس به ریاست استاندار کرمان تشکیل و تصمیمات جدیدی برای اجرا از پنجشنبه هشتم آبان مصوب و ابلاغ کرد.

 بصیری در تشریح مصوبات جدید اعلام کرد: مقرر شد در شهرستان های سیرجان، رفسنجان، بافت، بردسیر، زرند و کرمان از پنجشنبه به مدت ۲ هفته تمام صنوف به استثنای اصناف  ردیف اول، شامل عرضه کنندگان مایحتاج ضروری مردم ( ۱۴ صنف مذکور در بخشنامه وزارت کشور) تعطیل شوند.

وی اظهار داشت:صنوف گروه یک که نباید تعطیل شوند شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای مایحتاج مردم، سوپرمارکت‌ها، میوه و سبزی فروشی ها، مراکز فروش محصولات پروتئینی نظیر قصابی ها، مرغ فروشی ها و ماهی فروشی ها و میادین میوه و تره بار است.

وی ادامه داد: لبنیات فروشی، نانوایی‌ها، مراکز تهیه غذاهای آماده بیرونبر، جایگاه های سوخت،  تعمیر و تاسیسات فنی خودرو و منازل، مراکز بهداشتی، درمانی دولتی و خصوصی، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی پخش دارو و مواد غذایی، مراکز تامین آمبولانس داروخانه ها نیز از جمله این اصناف هستند.

 وی افزود: همچنین تمام دستگاه‌های اجرایی، ادارات و شرکتهای دولتی، نهادها، موسسات عمومی و شرکتهای غیردولتی به استثنای مراکز  بهداشتی، درمانی در شهرستانهای سیرجان، رفسنجان، بافت، بردسیر، زرند و کرمان از پنج شنبه هشتم آبان تا ۲ هفته نسبت به کاهش کارکنان تا ۵۰ درصد اقدام کنند و برنامه حضور کارکنان را طوری تنظیم نمایند تا خللی به ارائه خدمات به مراجعین ایجاد نشود.
معاون سیاسی،اجتماعی و امنیتی استاندار کرمان تصریح کرد: ادارات و مراکز مذکور موظفند از طریق میز خدمت به مراجعه کنندگان، روز و ساعت مراجعه را اعلام نمایند به نحوی که فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در زمان مراجعه  آنها به طور کامل رعایت شود.
 وی خاطر نشان کرد: بخشنامه شماره ۳۷۰۵۷۱
مورخ سوم آبان سال جاری سازمان امور اداری و استخدامی نیز بایستی مورد توجه مدیران قرار گیرد.
وی افزود: همچنین این سازمان ها موظف هستند از نیروها و امکانات آزاد شده، نیازهای واحد بازرسی و نظارت کروناویروس را با نظر مدیرکل بازرسی استانداری کرمان (غلامرضا نویدی) تامین کنند.
محدودیت های قبلی و مصوبات جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در تسوم آبان در ۱۷ شهرستان دیگر استان به قوت خود باقی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =