فرماندار: محدودیت کرونایی در بیجار افزایش یافت

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار از اعمال محدودیت‌های بیشتر کرونایی با توجه به شرایط بحرانی این شهرستان خبر داد و گفت: محدودیت‌های جدیدی توسط ستاد کرونا اتخاذ و اجرابی می‌شود.

علی اکبر ورمقانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بدلیل شرایط بحرانی شهرستان، علاوه بر محدودیت اعلام شده از سوی ستاد کشوری کرونا، موارد دیگری نیز اعمال می‌شود.

وی افزود: مراسم ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا بخاطر حفظ سلامتی مردم شهرستان در قالب هرگونه تجمع و راهپیمایی ممنوع است.

فرماندار بیجار اضافه کرد: براساس مصوبه ستاد کرونای استان کردستان از توزیع هر گونه غذای گرم به صورت گسترده و برپایی مراسم عروسی، مجالس ختم، توزیع غذای نذری و کمک‌های مومنانه نیز تا اطلاع ثانوی اکیدا خودداری شود.

ورمقانی یادآور شد: درب آرامستان بیجار از امروز هشتم تا شامگاه جمعه نهم آبان توسط نیروهای انتظامی و پلیس راه مسدود خواهد شد لذا از مردم درخواست داریم از عزیمت به آرامستان خودداری کنند.

او به تشدید بازرسی بر فعالیت اصناف و بازاریان بیجار نیز اشاره کرد و گفت: تیم‌های نظارت و گشت و بازررسی دیروز ۱۲ مورد پلمب صنوف پرخطر داشتند و در روزهای آینده نظارت‌ها تشدید می‌شود.

فرماندار بیجار با تشکر از صنوفی که در طرح تعطیلی همراهی کردند، افزود: خواهشمندیم طبق مصوبات ستادهای کرونای کشوری، استانی و شهرستانی عمل کرده و صنوف پرخطر طبق جداول ۲,۳,۴ کماکان تعطیل باشند.

وی یادآور شد: یکبار دیگر به تمام خانواده‌هایی که متاسفانه علیرغم تذکرات و اطلاع رسانی های متعدد باز هم در شهرها و روستاها برنامه ریزی برای عروسی داشتند، اعلام می‌کنیم از برگزاری این مراسم خودداری کنند چون با دادستانی و نیروی انتظامی هماهنگ سده چنانچه مراسم عروسی برگزار شود، داماد را بازداشت و مانع مراسم شوند.

ورمقانی تاکید کرد: از تمام اهالی شهرستان در مناطق شهری و روستایی درخواست داریم آدرس محل برگزاری عروسی احتمالی را به بخشداران، نیروهای انتظامی، پاسگاها و کلانتری‌ها اطلاع دهند تا مطابق قانون با متخلفان برخورد کنند. ب

بیجار در میان ۴۳ شهرستان دارای شرایط بحرانی از لحاظ شیوع کرونا در کشور قرار دارد و از دوشنبه پنجم آبان محدودیت‌هایی از سوی ستاد کشوری کرونا برای این مناطق در نظر گرفته شده که از جمله تعطیلی یک هفته‌ای ادارات است.  

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =