معاون درمان وزیر بهداشت از مراکز درمانی شهرستان قاینات بازدید کرد

بیرجند - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر به خراسان جنوبی از مراکز درمانی شهرستان قاینات بازدید کرد.

قاسم جان بایایی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مرکز آموزشی درمانی شهدا شهر قاین گفت: بخش آی سی یو ویژه با ۲۰ تخت و تجهیزات کامل با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان قاین راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قاینات دومین شهرستان بزرگ استان خراسان جنوبی است، افزود: هرچند از محل طرح تحول سلامت اقدامات خوبی انجام شده اما باید به زیرساخت‌های درمانی این شهر توجه ویژه‌ای شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بخش ایزوله تنفسی بیماری‌های واگیردار بیمارستان شهدا قاین که از محل کمک‌های سازمان جهانی بهداشت شروع شد، با اولویت پیگیری و راه‌اندازی خواهد شد.

وی مهمترین پروژه حوزه سلامت شهرستان قاینات را بیمارستان دوم عنوان کرد و گفت: عملیات اجرایی این بیمارستان شروع شد ولی پیشرفت آن به کندی صورت می‌گیرد و برای تکمیل آن نیازمند همکاری و کمک استاندار جدید و نماینده مردم است.

جان بابایی در بخش دیگری از سخنانش خواستار همکاری مردم برای مقابله با کرونا شد و گفت: شهروندان در صورتی که علایم سرماخوردگی، تب و سردرد داشته باشند با مراجعه به پزشک و بهبودی خود، زنجیره این ویروس را قطع کنند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر چهارشنبه در سفر به شهرستان قاینات از ساختمان دانشکده پرستاری و مامایی، مرکز آموزشی درمانی شهدا و بیمارستان دوم قاین بازدید و در پایان با پزشکان متخصص نشست برگزار کرد.

وی امروز برای ارزیابی وضعیت بیماری کرونا در خراسان جنوبی، نحوه ارائه خدمات درمانی و همچنین خداقوت به کادر درمان که در حال ارائه خدمت به بیماران هستند، وارد بیرجند شد.

جان بابایی از بخش‌های بیماران کرونا در بیمارستان‌های ولیعصر (عج) و رازی بیرجند بازدید و در نشست ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا شرکت کرد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =