نخبگان وتشکل‌های شاهد توهین سران فرانسه به پیامبر اکرم(ص) رامحکوم کردند

تهران - ایرنا - نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با صدور بیانیه‌ای اقدام رذیلانه سران کشور فرانسه در توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا از «ایثار» در این بیانیه آمده است:  اقدام وقیحانه دولت فرانسه، جسارت و اهانت به اعتقادات و باورهای همه ادیان ابراهیمی و به معنای میدان دادن به افراد جاهل و مورد نفرت همه صاحبان خرد در دنیاست. اقدام موهن اهانت به ساحت شریف و مقدس نبی مکرم اسلام (ص) و کلام الله مجید همان مدرنیته انسان‌مداری است که ارزش‌ها و کرامت انسانی را به سخره گرفته و موهبت الهی آزادی را در بند کژفهمی‌های خود به اسارت کشیده و ولنگاری را به جای هنر آزادی­بخش بر افکارعمومی جهان تحمیل کرده است.

جسارت اهانت آمیز رییس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر (ص) و حمایت مجدد او از کاریکاتورهای موهن علیه حضرت ختمی مرتب محمد مصطفی (ص) به بهانه حمایت از آزادی بیان بار دیگر انزجار و تنفر تمام آزادگان جهان را برانگیخته و این سندی از یک نقشه بزرگ در جهت کند کردن روند پرشتاب اسلام‌گرایی مردم فرانسه است که این دولت را شدیداً به وحشت انداخته تا چنین اقدامات موهنی را رقم بزند.

بی‌شک اقدام ننگین نشریه فرانسوی‌ها مصداق بارز تنفرپراکنی و توهین به مقدسات و نقض آشکار حق آزادی باور، دین و عقیده و نیز نقض مواد 1 و 18 اعلامیه حقوق بشر و بخش نخست از بند سوم ماده 19 میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی است که مطابق ماده 32 قانون آزادی مطبوعات فرانسه نیز جرم به شمار می‌آید.

نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر ضمن محکومیت شدید این اقدام رذیلانه و وقیحانه سران فرانسه که بی‌شک با طراحی عوامل خودفروخته رسانه‌ای و در سازمان‌های صهیونیستی آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی طرح ریزی شده، از تمام دولت‌ها، ملت‌ها و سران کشورهای اسلامی و حقوق بشری حقیقی می‌خواهد تا ضمن اعلام انزجار و محکومیت اقدامات شنیع شیاطین مکار جبهه استکبار و دست‌های خبیث صهیونیسم جهانی که عامل هر فتنه‌انگیزی در جهان هستند، مانع از تکرار این دست اقدامات برای عاملان و همچنین دولت‌های مقصر در این حوادث شوند تا دیگر شاهد چنین اعمال وقیحانه‌ای نباشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha