استاندار ایلام: اعتبارات با اولویت تکمیل طرح های نیمه تمام اختصاص یابد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با تاکید بر تکمیل طرح ها و پروژه های نیمه تمام استان تا پایان سال ۹۹، افزود: اعتبارات ملی و استانی با اولویت تکمیل پروژه‌ها و طرح های نیمه تمام استان اختصاص یابد.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه چهارشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان ایلام اظهار داشت: دستگاه های اجرایی و سایر نهادهای استان بدهی هزینه ای و تملکی خود را از طریق ۲ راه تهاتر و فروش اموال مازاد تسویه کنند.

وی با بیان اینکه هیچ دستگاهی نباید اعتبارات تزریق شده از طریق سفرهای مقامات ملی به استان را صرف پرداخت بدهی دستگاه کند، افزود: این اعتبارات برای عمران و آبادانی و سایر طرح های توسعه ای استان اختصاص یافته است و باید در این راستا نیز هزینه شود.

استاندار ایلام افزود: اعتبارات بسیار بالایی در سفر معاون مناطق محروم ریاست جمهوری، بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی و معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه برای انجام فعالیت های  عمرانی و زیرساختی در ایلام اختصاص یافته است‌.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: در سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به ایلام تاکنون بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیارد ریال به استان ابلاغ شده است.

وی افزود: در سفر معاون بنیاد مستضعفان و مدیر عامل بنیاد علوی به ایلام نیز بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد ریال به دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی اختصاص یافت و برای این شهرستان ها نیز تاکنون بخش اعظمی از این پروژه ها در حال مناقصه و ۴۰۰ میلیارد ریال هم  ابلاغ شده است.

وی تاکید کرد: همچنین در سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان ایلام اعتبارات و رقم های بسیار بالایی جهت طرح های مسکن محرومان، جهش تولید، تکمیل طرح های و پروژه‌ های  با ماهیت ملی در استان اختصاص یافت که تاکنون دو هزار ۸۰۰ میلیارد ریال از آن ابلاغ شده است. 

سلیمانی دشتکی در ادامه  از سفر رییس بنیاد مستضعفان به ایلام در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در این سفر هدف ما تخصیص اعتبارات بسیار بالا جهت محرومیت زدایی سایر مناطق کم برخوردار استان است.

وی اضافه کرد: با حضور دو نهاد انقلابی بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی در دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی، این شهرستان ها به قرارگاه عمرانی تبدیل شدند و در آینده نیز طرح های بسیار خوبی در این شهرستان ها اجرا می شود.

استاندار ایلام  با اشاره به  سفر نایب رییس مجلس  و هیات همراه به استان، افزود: فردا نایب رییس مجلس و هیأت همراه به دعوت مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به ایلام سفر می کنند که امیدواریم این سفر مایه خیر و برکت برای مردم استان باشد.

به گزارش ایرنا، این نشست با حضور استاندار، معاون معاون هماهنگی امور اقتصادی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس شورای اسلامی و سرمایه گذاران برگزار شد و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی بصورت ویدیو کنفرانسی اقدامات خود را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید در استان تشریح کردند.

در پایان این نشست مقرر شد در خصوص تعیین تکلیف وضعیت کارخانه سیمان دهلران طی دو هفته آینده جلسه ای با حضور استاندار، نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذار کارخانه سیمان دهلران، نماینده بانک ملت، فرماندار دهلران و دستگاههای اجرایی استان برگزار شود و تصمیمات لازم در خصوص تسهیل، تسریع و رفع موانع جهت بهره برداری این پروژه اتخاذ شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =