۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۸
کد خبرنگار: 831
کد خبر: 84091729
۰ نفر

برچسب‌ها

قائمشهر ۲۰۰ گلخانه فعال دارد

ساری - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر گفت که در حال حاضر ۲۰۰ واحد گلخانه گل و گیاه زینتی و لیموترش در این شهرستان فعالیت دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی مازندران ، مجید جعفری مساحت گلخانه های این شهرستان را ۲۰ هکتار اعلام کرد و افزود که با احداث این واحدها برای ۲۰۰ بهره بردار اشتغالزایی شد.

وی گفت که ۱۳ هکتار از گلخانه های پرورش گل و گیاه شهرستان در فضای بسته و هفت هکتار هم در فضای باز است.

جعفری از روستای خرماکلای قائمشهر به عنوان دهکده لیموترش گلخانه ای ایران نام برد و گفت که این روستا سهم بسزایی در تولید گل و گیاه زینتی و لیموترش به خود اختصاص داده است.

وی سطح گلخانه لیموترش شهرستان قائمشهر را هم هشت هکتار و نیم اعلام کرد و افزود که امسال تاکنون ۵۰۰ تن محصول در این گلخانه ها تولید شد.

مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر با اعلام این که میزان باردهی لیموترش از سال سوم و چهارم به بعد است ، گفت که در یک هزار مترمربع تا ۱۰ تن در سال محصول برداشت می شود.

بر اساس آمار جهاد کشاورزی مازندران ، هم اکنون در این استان ۳۰۰ هکتار گلخانه وجود دارد که یکصد هکتار آن مدرن و بقیه سنتی است.

تنها در سال جاری دستکم ۵۰ هکتار به سطح گلخانه های مازندران اضافه شد که از این میزان ۳۵ هکتار با دریافت تسهیلات بانکی با نرخ ۹ درصدی فعال شده استا.

عمده محصولات گلخانه های مازندران را پرورش گل و گیاه زینتی تشکیل می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =