۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل بخش کرونا در بیمارستان امام صادق دلیجان تخصیص یافت

خمین - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل بخش کرونای بیمارستان امام صادق(ع) و خرید ۴۰ تخت جدید در این بخش به منظور بهبود وضعیت کرونا در این شهرستان تخصیص یافت.

سید علی آقازاده شامگاه چهارشنبه در ستاد کرونای شهرستان دلیجان افزود: چهار میلیارد ریال از مبلغ از اعتبارات استان  و سه میلیارد ریال از سوی واحد تولیدی ساینا در دلیجان تامین می‌شود و مابقی این مبلغ را دیگر صنایع این شهرستان تامین کنند. 
وی بیان کرد: با تخصیص کامل این مبلغ انتظار می رود تا اواسط دی ماه سال جاری بخش کرونای بیمارستان امام صادق (ع) در دلیجان به بهره‌برداری برسد.

استاندار استان مرکزی ادامه داد: سه دستگاه ونتیلاتور به این بیمارستان تا سه روز آینده از سوی دانشگاه علوم پزشکی اراک تحویل داده می‌شود.
 آقازاده اظهار داشت: در صورت ضرورت درمانگاه تامین اجتماعی در دلیجان به منظور ارائه خدمات به بیماران به بهداشت و درمان این شهرستان تحویل داده شود.
وی اضافه کرد: ۲ میلیارد ریال به منظور تامین داروهای مورد نیاز بیمارستان امام صادق (ع) در دلیجان برای درمان بیماران مبتلا به کرونا تخصیص یافت.
استاندار استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از کادر درمان و ادای احترام به شهدای مدافع سلامت گفت: سختی هایی کادر درمان در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ قابل تقدیر است و فداکاری آنها برای همیشه در جامعه ماندگار است.
آقازاده با بیان اینکه حضورمقام معظم رهبری پس از ماه ها در جلسه ستاد ملی کرونا نشان دهنده اهمیت این بیماری است، افزود: تمام تمرکز نظام بر مدیریت و کنترل شیوع بیماری کرونا است.
وی با اشاره به اینکه  کشور و جهان وارد موج بزرگ شیوع کرونا شده است، افزود: تفاوت شرایط ایران با دیگر کشورها تحریم های ظالمانه و کمرشکن علیه کشورمان است.
استاندار مرکزی بیان کرد: کمبود دارو در کشور به دلیل این تحریم‌های غیر انسانی است.
آقازاده تصریح کرد: گزارش‌های ۲۴ ساعت گذشته درباره میزان ابتلا به بیماری کرونا نشان دهنده کند شدن شیب این بیماری است.
وی آموزش، کنترل و رعایت موازین بهداشتی را برای کنترل شیوع کرونا در دلیجان ضروری دانست و گفت: آمرانی از سوی  هلال احمر، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان‌های مردم نهاد و بسیج برای رصد اجرای محدودیت‌ها و رصد رعایت قوانین بهداشتی در سطح شهرستان مشخص شوند.
استاندار مرکزی با بیان اینکه دلیجان در موج اول شیوع کرونا از شهرهای مشکلدار بود، اظهار داشت: این شهرستان در موج سوم شیوع نیز یکی از ۴۳شهرها بحرانی کشور است.

آقازاده گفت: همکاری خوب مردم، تلاش تمام مسئولان و پیگیری وضعیت شیوع کرونا در دلیجان می‌تواند در هفته‌های آینده این شهرستان را از بحران خارج کند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۱۵ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۳ هزار و ۷۱۴نفر رسید و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار یا زرد کرونا هستند.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (هفتم آبان ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۸۲۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۴۹۰ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۸۸ هزار و ۶۴۸ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =