سند ملی پیشگیری مصرف مشروبات الکلی به ادارات اردبیل ابلاغ شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل از ابلاغ سند ملی پیشگیری و کاهش مصرف مشروبات الکلی به دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمد سیمزاری روز پنجشنبه در ستاد پیشگیری از مصرف مشروبات الکلی گفت: همه ما باید در راستای اجرایی شدن این سند نهایت تلاش را در ادارات و ارگان‌های تحت مسوولیت خود داشته باشیم تا از ادامه روند مصرف این ماده مضر پیشگیری شود.

وی مصرف مشروبات الکلی را در یک کشور اسلامی بسیار ناخوشایند اعلام کرد و گفت: یک بحث اشتباه و غیرعلمی بین جوانان رواج یافته که استفاده از مشروبات الکلی در مقابله با کرونا مفید است، البته اگر چنین ادعایی مبنای علمی داشت نباید در اروپا و کشورهای غیراسلامی کسی به این ویروس مبتلا می‌شد.

سیمزاری با اشاره به اینکه هیچ پزشکی استفاده از مشروبات الکلی را توصیه نکرده است، افزود: در علم پزشکی این مواد برای کبد مضرر بوده و امراض دیگری را نیز به دنبال دارد و قطعا ضررش بیشتر از منفعت آن است.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه همه ما این است که در پیشگیری از مصرف مشروبات احساس مسوولیت داشته باشیم، گفت: امسال به چند دلیل استفاده از مشروبات الکلی دست‌ساز افزایش یافته و جهت همکاری با نیروی انتظامی و مقابله با افزایش آن مردم و مسوولان نباید بی‌تفاوت باشند.

مدیرکل اجتماعی استانداری اردبیل ادامه داد: باید از افزایش این ماده مضرر برخورد جدی صورت گرفته و در پیشگیری از مصرف آن اقدام شود ولی بیشتر از نگاه قهرآمیز با فرهنگ‌سازی می‌توان از افزایش بی‌رویه آن جلوگیری کرد.

وی افزود: معاونت‌های اجتماعی دستگاه‌های مربوطه در بحث فرهنگ‌سازی و تفهیم در اندیشه‌های مردم نفوذ کنند و این روند در حقیقت نوع تفکر تاثیرگذار پیشگیری روند و فرایند تهیه آن متاثر خواهد بود.

سیمزاری تصریح کرد: باید ضرر مشروبات الکلی توسط پزشکان دارای نفوذ در صدا و سیما و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود و عرصه برای قاچاقچیان مشروبات الکلی نیز تنگ شود.

وی با عنوان اینکه افزایش مشروبات الکلی افزایش ناهنجاری‌ها را در جامعه سبب می‌شود، گفت: ایجاد مزاحمت به نوامیس مردم، عربده‌کشی در برخی از محلات و ناامنی در جامعه از دیگر مضرات این مواد گزارش شده و ۶ درصد زندانیان استان نیز را  عوامل توزیع و ساخت مشروبات الکلی تشکیل می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =