امکانات و زیرساخت های ورزشی در انزلی قدیمی است

رشت - ایرنا - مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان گیلان گفت : با توجه به تعداد مدال آوران و قهرمانان در انزلی ، امکانات و زیر ساختهای انزلی قدیمی است .

 مریم بخشی چهارشنبه در دیدار با هیات های ورزشی شهرستان بندرانزلی با حضور فرماندار این شهرستان اظهار داشت : در دو سال اخیر بودجه ورزش محدود شده و برای رفع این نقصان از اعتبارات حوزه ملی کمک گرفته شده است.

وی با اشاره به شرایط ویژه انزلی در ورزش افزود : این شهرستان از لحاظ ورزشی با کشور قابل مقایسه است اما به دلیل موقعیت جغرافیایی و راهبردی این منطقه ، زمین های موجود در شهر که متعلق به اداره ورزش و جوانان است ،خیلی اندک می باشد.

وی تصریح کرد : در بازدیدهای صورت گرفته نتوانستیم به یک جمع بندی برای احداث ورزشگاهی جدید که بتواند مشکلات شهرستان را حل کند، برسیم .

بخشی افزود : تلاش ما بر آن است از اماکن موجود به نحو مطلوب استفاده کنیم و به همین منظور اعتباراتی برای تعمیر اماکن ورزشی اختصاص داده ایم .

وی یادآور شد : در سالهای 97 و 98 چهار میلیارد تومان و امسال 7 میلیارد تومان اعتبار به ورزش انزلی اختصاص یافت .

وی تاکید کرد : به جهت ضرورت اختصاص مکان مناسب برای اسکان بانوان تیم ملوان در محدوده شهر انزلی نیازمند یاری دستگاه هایی است که بتوانند فضای مناسبی در اختیار این ورزشکاران قرار دهد.

بخشی با بیان اینکه باید از اماکنی که در اختیار داریم حداکثر استفاده را داشته باشیم ، گفت : امکان استفاده از مزایده محدود در دستور کار و گیلان در این زمینه پیشقدم بود اما به دلیل آنکه هیات های ورزشی شناسه ندارند امکان استفاده از این ظرفیت از ما گرفته شد.

وی در ادامه هیات های ورزشی را بازوان اداره ورزش و جوانان دانست و افزود : تشکیل هیات های ورزشی به منظور برداشتن باری از دوش سازمان ورزش و جوانان برای تحقق اهداف ورزشی بوده و این اداره نیز در حد توان و در چارچوب قانون ورزشکاران را مورد حمایت قرار می دهد.

 فضاهای ورزشی را سیاسی نکنیم

فرماندار انزلی هم در این جلسه گفت  : باوجود آنکه تمام تفکرات سیاسی در چارچوب قانون زیر سقف نظام برای ما قابل احترام است اما نباید محیط های ورزشی را فضای سیاسی کنیم .

اسماعیل میرغضنفری تصریح کرد : با متهم کردن همدیگر مشکلی حل نمی شود، هم اکنون انزلی وضعیت مطلوب تری نسبت به سایر شهرستانهای استان و حتی استانهای دیگر دارد .

وی با بیان اینکه همه بدنبال حرکت روبه جلو هستیم، تاکید کرد: برای اعتلای ورزش این شهرستان از فوتبال گرفته تا شطرنج در حد توانم در کنار مردم پهلوان انزلی ایستاده ام و اکنون هم به دلیل تحریم های ظالمانه منابع محدودی داریم که بر همه ارکان نظامی ، سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی ما تاثیر منفی گذاشته است.

میر غضنفری متذکر شد : فرمانداری آماده هر گونه مساعدت برای ایجاد مکان مناسب برای هیات های ورزشی این شهرستان است.

وی بر استفاده از توان بانوان در هیات های مذهبی تاکید کرد و افزود : بانوان در برخی از رشته ها بیشتر و بهتر می توانند کمک کنند .

وی تیم فوتبال ملوان را نیز نبض مردم انزلی دانست و خاطر نشان کرد : همه ما باید بتوانیم برای آنکه تیم ملوان محبوب و دوست داشتنی را در روزهای اوج ببینیم به اندازه توان خود به این تیم کمک کنیم .

بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است و ۴۵ هیات ورزشی دارد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها