۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۸
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 84091701
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ درصد نوآموزان مازندران سنجش سلامت شدند

ساری- ایرنا- رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران گفت: سنجش نوآموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی در تابستان ۹۹ در ۴۰ پایگاه صورت گرفت که از حیث درصد پوشش نوآموزان و زمان سنجش، مازندران رتبه نخست کشور را کسب کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سید حسین قاسمی روز چهارشنبه در جلسه ستاد سنجش سلامت نوآموزان استان افزود: سقف تعیین شده برای ما ۱۹ هزار نوآموز بود که ما توانستیم بیش از ۲۲ هزار نفر از جمله برخی نواموزان سنجش نشده از سال گذشته ، یعنی بیش از ۱۰۰ درصد را مورد سنجش قرار دهیم.

وی افزود: ۲۲ هزار و ۱۷۴ نوآموز مازندرانی مورد سنجش سلامت و غربالگری قرار گرفتند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۵۵۹ نفر پسر و ۱۰ هزار و ۶۱۵ نفر دختر بودند.
وی با بیان اینکه افراد سنجش شده در این مرحله ۶۰ درصد شهری و ۴۰ درصد روستایی بودند، تصریح کرد: سنجش ها در ۳۰ پایگاه ثابت و ۱۰ پایگاه سیار با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی اجرا شد که ناظران دانشگاه علوم پزشکی رعایت نکات بهداشتی در پایگاههای ما را به طور کامل تایید کردند.
قاسمی گفت: تراکم کم جمعیتی، نوبت بندی کردن، ضد عفونی کردن کامل پایگاه، رعایت استفاده از ماسک و... به طور کامل در پایگاهها رعایت و بیش از ۶۰ میلیون تومان ماسک و مواد ضد عفونی کننده در پایگاه ها توزیع شد.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان مازندران درباره سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی، گفت: سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به پایه اول در مرحله نخست در تابستان ۹۹ انجام شد اما در مورد سنجش نوآموزان پیش دبستانی از آذرماه آغاز می شود که این منوط به مصوبه ستاد کرونا است.
وی افزود: در صورت تایید ستاد کرونا استان، قرار است ۲۸ هزار نوآموز پیش دبستانی در ۳۰ پایگاه از ابتدای آذرماه در طول ۳ ماه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری معین مورد سنجش سلامت جسمانی قرار گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =