۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۳
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84091698
۰ نفر

برچسب‌ها

شهر جلیل‌آباد پیشوا همچنان بدون شهردار

تهران- ایرنا- پنجم مرداد ماه امسال بود که با انجام آئین تحلیف اعضای شورای روستای جلیل‌آباد از توابع شهرستان پیشوا، این روستا رسما به شهر ارتقا پیدا کرد ولی همچنان این شهر بدون شهردار و توسط دهیار آن اداره می‌شود.

به گزارش ایرنا ۲۵ تیرسال گذشته، وزارت کشور با ارتقای روستای جلیل‌آباد به شهر موافقت کرد و با فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌های مورد نیاز و پس از انجام مراسم تحلیف اعضای شورای روستا، این منطقه مهم به شهر ارتقا پیدا کرد.
شهرستان پیشوا از دو بخش مرکزی و جلیل‌آباد برخوردار است که با ارتقای روستای جلیل‌آباد به شهر، زمینه خدمت‌رسانی بیشتر به ساکنان این منطقه فراهم شد؛ شهری که با جمعیت بالغ بر هفت هزار نفر از ۷ مدرسه، سه مسجد، یک حسینیه، سالن و زمین چمن ورزشی، کتابخانه عمومی، کانون فرهنگی هنری، پایگاه بسیج، مرکز خدمات جامع سلامت، خانه بهداشت، کلانتری، پادگان و نمایندگی اداره ورزش و جوانان برخوردار است.
در مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی جلیل‌آباد که پنجم مردادماه امسال برگزار شد، امیرحسین کریمی به عنوان رئیس، رضا امامی نایب رئیس و مهدی کلابی به عنوان منشی شورا انتخاب شدند تا این افراد در نخستین جلسه نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند ولی این مهم تا امروز محقق نشده است و همچنان این شهر بدون شهردار اداره می‌شود.
تعلل در انتخاب شهردار فرصت‌سوزی در خدمت به مردم است
فرماندار شهرستان پیشوا با انتقاد از عملکرد شورای اسلامی شهر جلیل‌آباد می‌گوید: تعلل در انتخاب شهردار فرصت‌سوزی در خدمت به مردم است.
حسین عباسی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چند ماهی است که شورای اسلامی جلیل‌آباد از روستا به شهر تبدیل شده ولی در این مدت اصلی‌ترین وظیفه شورا یعنی انتخاب شهردار تحقق نیافته است. 
وی افزود: با وجود تلاش‌ها و خدمات صورت گرفته، انتظار می‌رفت که شورای اسلامی این شهر با تعجیل در انتخاب شهردار، خدمت‌رسانی به مردم را سرعت بخشد ولی تعلل صورت گرفته، موجب فرصت‌سوزی در خدمت به مردم شد. 
وی تأکید کرد: هیچ عذری از اعضای شورای شهر در انجام ندادن وظیفه قانونی این نهاد پذیرفنتنی نیست و لازم است تا اعضای شورای جلیل‌آباد در کمترین زمان و با مد نظر قرار دادن موارد قانونی، نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند.
عباسی این را هم مورد تاکید قرار داد که «انتخاب شهردار فقط توسط اعضای شورای اسلامی شهر انجام می‌شود و هیچ فردی حق اعمال نفوذ و فشار برای انتخاب شهردار به اعضای شورا را ندارد».
وی افزود: انتخاب فردی باتجربه و پاکدست و با اکثریت آرا برای تصدی شهرداری جلیل‌آباد، زمینه توسعه منطقه و افزایش سطح خدمات به مردم را فراهم می‎‌کند.
فرماندار پیشوا تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی جلیل‌آباد هرچه سریع‌تر با انتخاب شهردار و تعجیل و تسریع در تاسیس شهرداری، تاخیر ایجاد شده در خدمت‌رسانی به مردم را جبران کنند.
شهرستان پیشوا با دو بخش مرکزی و جلیل‌آباد در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها