آلمان، اسپانیا و آمریکا مقصد این روزهای سینمای ایران

تهران- ایرنا- فیلم‌های ایرانی در تازه‌ترین حضور خود در جشنواره‌های بین‌المللی در کشورهای آلمان، اسپانیا و آمریکا حضور خواهند داشت.

نخستین حضور سینمای ایران به فیلم مستند بلند روابط خانوادگی به کارگردانی ناصر ضمیری اختصاص دارد که در بخش بین‌الملل فیلم‌های بلند جشنواره EXground آلمانی به نمایش درمی‌آید.

جشنواره EXground از ۱۳ تا ۲۲ نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۲۳ آبان تا ۲ آذر ۹۹ در شهر ویزبادن آلمان برگزار می‌شود و مستند «روابط خانوادگی» با دوازده فیلم بلند داستانی و مستند از کشورهای مختلف به رقابت خواهد پرداخت.

روابط خانوادگی به ارتباط حاجی‌بابا ۸۰ ساله با فرزندانش می‌پردازد که در یک موقعیت خاص و ویژه قرار گرفته‌اند. این موقعیت باعث رفتارهایی از سوی خانواده می‌شود که شناخت بهتری نسبت به آنها پیدا می‌کنیم ...

این فیلم پیش‌تر در بخش مسابقه جشنواره مستند لایپزیگ آلمان و جشنواره داک‌پوینت هلسینکی فنلاند به نمایش درآمده است.

روابط خانوادگی محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و پخش بین‌الملل آن نیز برعهده‌ این مرکز است.

نمایش ۱۸ فیلم ایرانی در جشنواره آسیایی بارسلون

جشنواره فیلم های آسیایی بارسلون میزبان نمایش ۱۸ فیلم از سینمای ایران در جدیدترین دوره برگزاری خود است.

در این رویداد سینمایی که از تاریخ ۲۸ اکتبر تا ۸ نوامبر (۷ تا ۱۸ آبان) در شهر بارسلون اسپانیا برگزار می شود، فیلم های «مردی بدون سایه» (علیرضا رئیسیان)، «بنفشه آفریقایی» (مونا زندی حقیقی)، «قصر شیرین» (رضا میرکریمی)، «جهان با من برقص» (سروش صحت)، «دیاپازون» (حامد تهرانی)، «قسم» (محسن تنابنده)، «غلامرضا تختی» (بهرام توکلی)، «هزارتو» (امیرحسین ترابی)، «زندگی در میان پرچم های جنگی» (محسن اسلامزاده)، «سال دوم دانشکده من» (رسول صدر عاملی)، «پیرمردها نمیمیرند (رضا جمالی)، «سرکوب» (رضا گوران)، «مارموز» (کمال تبریزی)، «قطار ان شب» (حمیدرضا قطبی)، «زغال» (اسماعیل منصف)، «سونامی» (میلاد صدرعاملی)، «ما همه با هم هستیم» (کمال تبریزی) و «پیلوت» ساخته ابراهمیم ابراهمیان به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره به نمایندگی از سینمای ایران به روی پرده خواهند رفت.

فیلم هفت و نیم ساخته نوید محمودی و حوا، مریم و عایشه ساخته صحرا کریمی نیز از جمله فیلم هایی هستند که به عنوان محصول کشور افغانستان در جشنواره فیلم آسیایی بارسلون به نمایش گذاشته می شوند.

سینمای ایران با ۵ فیلم در جشنواره «سنت لوئیس»

بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم «سنت لوئیس» آمریکا ۵ اثر شامل فیلم های بلند و کوتاه ایرانی را به نمایش می گذارد.

در این رویداد سینمایی که از تاریخ ۵ تا ۲۲ نوامبر (۱۵ آبان تا ۲ آذر) برگزار خواهد شد دو فیلم بنفشه آفریقایی ساخته مونا زندی حقیقی و شیطان وجود ندارد به کارگردانی محمد رسول اُف در بخش اسپاتلایت بین الملل به روی پرده می روند و انیمیشن های کوتاه کلاف به کارگردانی ملیحه غلام زاده، ملکوت ساخته فرنوش اسدی و خرچنگ به کارگردانی شیوا صادق اسدی نیز در بخش آثار کوتاه این رویداد سینمایی نمایش خواهند داشت.

این رویداد سینمایی به دلیل بحران جهانی شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha