جایگاه اجتماعی و سیاسی اسلامشهر ارتقا می یابد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: شهرستان اسلامشهر با توجه به شرایط و موقعیت سرزمینی و جایگاه اجتماعی و سیاسی آن نسبت به آنچه که است باید ارتقاء یابد و در این زمینه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقداماتی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، مسعود شفیعی روز چهارشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی، توسعه و اقتصاد مقاومتی شهرستان اسلامشهر که در سالن همایش‌ این فرمانداری برگزار شد، با توجه به ویژگی‌های شهرستان اسلامشهر در عرصه‌های اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و فرهنگی، افزود: این شهرستان در عرصه‌های مختلف دارای پتانسیل‌ها و استعدادهای ویژه و بالقوه‌ای است و با توجه به این ویژگی‌ها،باید مسائل این شهرستان نیز به شکل فراشهرستانی و استانی و ملی دیده شود.

وی ادامه داد: رشد و توسعه استان تهران در عرصه‌های مختلف، نقش اساسی و بی‌بدیلی در رشد و توسعه کشور داشته و باید به تهران فراتر از یک استان نظر داشت.

شفیعی نخستین دغدغه در توسعه و رشد شهرستان‌ها، را بازنگری در نظامات مدیریتی در سطح شهرستان‌ها عنوان کرد و گفت: چالش مشکلات اعتباری، برنامه‌ریزی، عدم هماهنگی بین بخشی، به هم ریختگی‌های بین دستگاهی، نظامات تعریف شده، ظرفیت‌ها و مشکلات استان تهران و راهبری مسائل شهرستان‌ها از بحث‌هایی است که باید برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی اساسی انجام گیرد که در این زمینه کار پژوهشی و کارشناسی در بخش اداری اجرایی و مدیریتی در حال انجام است که به زودی با جمع‌بندی نتایج حاصله واقدامات لازم شاهد تحولاتی خواهیم بود.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از تخصیص اعتبار ۲۵ میلیارد تومانی، افزایش اعتبارات تملک دارایی و سرمایه شهرستان اسلامشهر خبر داد و افزود: با توجه به محدودیت‌های قانونی در جابه‌جایی فصول اعتبارات اجازه تعریف پروژه جدید وجود ندارد؛ اولویت ما شهرستان‌هایی است که پروژه فعال و رو به اتمام دارند که اعتبارات لازمه اختصاص یابد و ضمن تکمیل پروژه مانع از صرفه‌جویی از هدر رفت منابع شویم.

شفیعی با تأکید بر تخصیص اعتبارات مورد نیاز از منابع مختلف و در اختیار پروژه‌ها برای برخی شهرستان‌ها، خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات طرح رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) ۵۶ میلیارد تومان به بحث تکمیل تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهرستانهای اسلامشهر و بهارستان تخصیص داده شده که امیدواریم این پروژه هر چه سریع‌تر تکمیل شود.

وی ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از حمایت و پشتیبانی این سازمان از پروژه متروی و بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهرستان اسلامشهر حمایت و پشتیبانی می کند.  

شهرستان اسلامشهر با حدود ٨٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =