تست یکی از بازیکنان تیم والیبال ساحلی نوجوانان آذربایجان غربی مثبت شد

ارومیه- ایرنا- دبیر هیات والیبال آذربایجان‌غربی گفت: با مثبت اعلام شدن تست کرونای یکی از بازیکنان تیم نوجوانان والیبال ساحلی، حضور استان در مسابقات این فصل منتفی شد.

افشین خدایاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم والیبال ساحلی استان متشکل از امیرمحمد حیدری زاد و امید حسنی با وجود برگزاری تمرینات منظم و واریز ورودیه مسابقات، به دلیل مثبت اعلام شدن تست کرونای «امیرمحمد حیدری‌زاد» به مسابقات اعزام نشد.

وی اضافه کرد: تیم نوجوانان والیبال ساحلی استان که سال گذشته قهرمان کشور نیز بودند، قرار بود امسال در رده‌های سنی زیر ۱۸ سال و زیر ۲۰ سال در مسابقات کشوری شرکت کنند.

دبیر هیات والیبال آذربایجان‌غربی با اشاره به اشتباه بودن برگزاری مسابقات در شرایط قرمز و بحرانی کرونا بیان کرد: در حالی که تابستان امسال، شدت شیوع بیماری کرونا کمتر از ماه جاری بود و کارشناسان نیز بر افزایش شدت بیماری در فصول سرد هشدار داده‌بودند، ولی فدراسیون والیبال تصمیم گرفت که مسابقات را به میزبانی مازندران و در آبان‌ماه برگزار کند و خانواده بازیکنان و هیات والیبال استان نیز به خاطر این بیماری تردید داشتند.

خدایاری ادامه‌داد: پیش از این تیمی از شهرستان میاندوآب به مسابقات زیر ۱۶ سال به شهرستان بهشهر اعزام شده بود که نتوانست به موفقیت دست‌یابد.

وی اضافه کرد: علاوه بر تیم اصلی استان بنام «هیات والیبال»، قرار بود یک تیم بخش خصوصی نیز از استان در مسابقات ساحلی شرکت کند که این تیم نیز به دلیل وضعیت کرونا از حضور در مسابقات کناره‌گیری کرد.

وی در خصوص شرایط برگزاری لیگ برتر والیبال نیز گفت: با آنکه بیشتر باشگاه‌های این فصل لیگ برتر پیشنهاد برگزاری لیگ در ۲ گروه را داشتند، سازمان لیگ با اصرار مسابقات را در یک گروه برگزار کرد و اکنون مشکلات زیادی بابت این وضعیت ایجاد شد.

مسابقات والیبال ساحلی نوجوانان کشور در رده سنی زیر ۱۸ سال روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه /۸ تا ۱۰ آبان‌ماه/ و رده سنی زیر ۲۰ سال روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه /۱۱ تا ۱۳ آبان‌ماه/ به میزبانی بهشهر برگزار خواهدشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =