سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران را لابی‌های صهیونیستی تدوین می‌کنند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سیاست تحریمی ایالات متحده علیه ایران در دست دولتمردان آمریکا نیست بلکه این سیاست‌ها در اختیار لابی قدرتمند رژیم صهیونیستی است.

«محمود احمدی بیغش» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به تحریم‌هایی که آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور علیه ایران اعمال کرده است، گفت: آمریکایی‌ها در حقیقت سرباز رژیم صهیونیستی هستند و از آنجا که کشتار، جنگ و بی رحمی برای رژیم صهیونیستی یک امر طبیعی و الزام زندگی است، پیگیری چنین سیاستی را در قبال ایران به دولتمردان آمریکایی دیکته می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ به جای اینکه یک شخصیت رییس جمهور آمریکا را داشته باشد، بیشتر درحد یک کابوی در فیلم‌های سینمایی وسترن است و با زور می‌خواهد به خواسته خود برسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال رویکرد ترامپ در قبال ایران را بی ارتباط با انتخابات آمریکا ندانست و گفت: ترامپ در تبلیغات خود به گونه‌ای وانمود می‌کند که اگر بار دیگر به عنوان رییس جمهور آمریکا انتخاب شود، دشمنی خود با جمهوری اسلامی و دیگر کشورهای مستقل را بیشتر خواهد کرد.

بیغش یادآورشد: ترامپ هیچگاه به سمت مواردی که بعضا غربی‌ها تحت عنوان دفاع از بشریت و انسانیت تبلیغ می‌کنند، ‌ نمی‌رود بلکه به دنبال محاصره کشورها با روشهای کاملا غیرانسانی است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط انتخابات‌آمریکا و وضعیت نامزد دموکرات در این انتخابات گفت: فضایی در کشور بوجود آمده که اگر بایدن رییس جمهور آمریکا شود، چنین شرایطی پیش خواهد آمد در حالی که  این جو روانی توسط خود آمریکایی‌ها اشاعه یافته است.

وی ادامه داد: واقعیت این است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هیچ رویه مسالمت آمیزی از طرف دولتمردان آمریکا از جناح‌های مختلف در قبال ایران وجود نداشته است چرا که اساس ساختار و سیاست آنها مخالفت با انقلاب مردم ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سیاست‌های ایالات متحده در قبال ایران را رژیم صهیونیستی ترسیم می‌کند و اینکه بایدن یا ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا انتخاب شود در این سیاست‌های آمریکا تغییری ایجاد نخواهد شد و فقط شیوه دشمنی آنها ممکن است تغییر کند.

وی درباره اینکه دستگاه دیپلماسی کشور چه رویکردی را باید در این باره در پیش بگیرد، گفت: دستگاه دیپلماسی ما دستگاه دیپلماسی یک کشور انقلابی است که ۴۲ سال از عمر آن گذشته و انقلاب نیز بر اساس اصول اسلامی بنیان نهاده شده است.

بیغش تصریح کرد:‌ بهترین رویکردی که می‌توان برای دستگاه دیپلماسی کشور در نظر گرفت، حرکت در همان مسیر امام راحل، ‌رهبر معظم انقلاب و خواسته مردم است و اینکه نباید منتظر طرف غربی بمانیم. البته تحریم‌ها برای کشور سختی‌هایی به همراه دارد ولی همان طور که در این چهار دهه از آن عبور کردیم اکنون نیز می‌توانیم از آن عبور کنیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران حدود ۴۰ سال است که به اشکال مختلف از سوی آمریکا تحریم است و امروز این تحریم‌ها گسترده‌تر شده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی تاکید بر ظرفیت‌های داخلی را راه برون رفت و مقابله با تحریم‌ها ذکر کرد و گفت: باید با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و تخصص جوانان کشور مشکلات ناشی از تحریم‌ در بخش‌های مختلف مانند دارو را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: تا زمانی که به این افق مهم دست نیافتیم، ‌باید رابطه خود با کشورهای همسایه و دوست و کشورهایی که در تقابل با آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند،  بیشتر کنیم تا فشار تحریم کم اثر و حتی بی‌اثر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآورشد: همکاری با کشورهایی مانند چین به عنوان یک قدرت نوظهور می تواند نقش مهمی در مراودات تجاری و کاهش اثرات تحریم داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =