فوتی‌های کرونا در همدان به ۸۴۱ تن رسید

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: آمار متوفیان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس تاکنون در این استان به ۸۴۱ تن رسیده است.

دکتر محمد طاهری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: شمار مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵۴ مورد بوده است که از این تعداد ۲۱ نفر در بخش آی سی یو بستری شده و حال ۴۴ تن وخیم گزارش شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: در شبانه روز گذشته ۸۹ مورد مثبت به جمع مبتلایان به کرونا افزوده شد و شمار مبتلایان به این ویروس از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون به ۶ هزار و ۲۳۶ مورد رسید.

طاهری گفت: آخرین آمار مبتلایان به کرونا به ترتیب در شهرستان اسدآباد ۱۶۳ نفر، بهار ۳۸۵، تویسرکان ۳۶۳، رزن ۲۲۸ ، درگزین ۹۷، فامنین ۹۶ و کبودراهنگ ۳۹۵ بیمار بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین در شهرستان ملایر یک هزار و ۱۸۸، نهاوند ۶۶۶ و همدان ۲ هزار و ۴۷۹ تن به کرونا مبتلا شدند همچنین ۱۷۶ تن از بیماران بستری در بیمارستان های همدان افراد غیربومی هستند.

وی تاکید کرد: افراد با هر گونه علائم مشکوک به کرونا می توانند به مراکز ۱۶ ساعته بهداشتی منتخب مراجعه کنند و این مراکز با توجه به حضور پزشک مقیم مراجعه کنندگان را به صورت رایگان ویزیت و معاینه می‌کنند.

به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع بیماران کرونا در کشور به ۵۸۸ هزار و ۶۴۸ نفر و شمار جانباختگان به ۳۳ هزار و ۷۱۴ نفر رسیده است و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز، هشدار و زرد کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =