النجباء تهدید کرد: اقدام «سخت» مقاومت در صورت خارج نشدن آمریکا از عراق‌

تهران-ایرنا- اکرم الکعبی دبیرکل جنبش النجباء عراق روز چهارشنبه طی کنفرانسی در تهران با تاکید بر اینکه مقاومت در بیرون راندن نیروهای آمریکایی از منطقه به طور کامل و سریع پیروز خواهد شد،‌ گفت:‌ در صورت عدم خروج این نیروها از عراق، پاسخ مقاومت شدید و سخت خواهد بود.

به گزارش ایرنا،‌ الکعبی در کنفرانسی که در ساختمان خبرگزاری مهر در تهران برگزار شد،‌ گفت:‌ محور مقاومت برای گرفتن انتقام خون شهدای خود تلاش می‌کند. این محور در همه زمینه‌های جهادی و غیرجهادی از جمله بیرون راندن همه نیروهای آمریکایی از منطقه به طور کامل و سریع پیروز خواهد شد.

وی هشدار داد: اگر نیروهای آمریکایی در مدت زمان مشخص شده از اراضی عراق خارج نشوند،‌ پاسخ مقاومت شدید و قاطع و سخت و سریع خواهد بود زیرا واشنگتن جز زبان زور نمی فهمد.

الکعبی از همه نیروهای امنیتی عراق خواست برای تحقق این خواسته مردمی متحد شوند و گفت:‌ آنچه پیشتر میان محور مقاومت و نیروهای آمریکایی رخ داد تنها آتش‌بازی بود نه بیشتر. اما اگر لازم شود و نیروهای آمریکایی از اراضی عراق در زمان مشخص خارج نشوند،‌ ما آن‌ها را وادار به خروج خواهیم کرد.

وی در ادامه اوضاع سیاسی عراق را پیچیده توصیف کرد و گفت آمریکا سعی دارد با سوء استفاده از تظاهرات مردمی که خواهان اصلاحات سیاسی و اقتصادی هستند، بر مردم عراق سیطره پیدا کند تا از آن طریق بتواند به طور کامل عراق را به کنترل خود درآورد. در این راستا امارات و عربستان  چیزی جز بازیچه دست آمریکا برای تحقق نقشه‌هایش در عراق نیستند.

الکعبی ادامه داد:‌ تعجب می‌کنیم که برخی از مسئولان عراقی از آمریکا به خاطر حفظ امنیت عراق و تمامیت ارضی آن تشکر می کنند اگرچه می‌دانند که نخست‌وزیر در زمانی که عراق نیاز به کمک داشت از آمریکا درخواست کمک کرد اما این کشور هیچ‌گونه کمکی به عراق نکرد. بلکه به جمهوری اسلامی حمله کرد و آن را عامل بی‌ثباتی و ناامنی در عراق دانست. در حالی که ایران کمک‌های زیاد و ارزشمندی به جمهوری عراق کرده و شهدای زیادی در اراضی عراق داده است. خاک عراق شاهد این مسئله بوده است. به خاطر دارم که شهید قاسم سلیمانی همیشه می‌گفت: آرزو دارم در خاک عراق به شهادت برسیم که رسید.

دبیرکل جنبش النجباء درباره اخبار منتشره درخصوص ورود گروهی از صهیونیست ها به عراق گفت که صهیونیست‌هایی که اخیرا وارد عراق شدند با پاسپورت اروپایی وارد شدند. آن‌ها پیشتر نیز وارد اربیل شده بودند. اما این بار به بغداد آمدند و تلاش داشتند از طریق سفارتخانه وهمی خود در عراق توطئه‌های خود را عملی کنند.

الکعبی ادامه داد: ما در گروه‌های مقاومت هرگز اجازه نخواهیم داد که چنین کارهایی تکرار شود و مردم عراق از سال‌های سال است که پرچم قدس را برافراشته‌اند و هرگز به عادی‌سازی روابط و ذلت و خواری تن نخواهند داد.

وی تاکید کرد که گروه‌های مقاومت عادی‌سازی روابط را خیانت می‌داند و بخش اطلاعات مقاومت در آمادگی کامل به سر می‌برد و اجازه نخواهد داد که دیگر صهیونیست‌ها به عراق وارد شوند و اگر این اقدامات تکرار شود،‌ پاسخ مقاومت سخت و شدید خواهد بود.

این مسئول مقاومت درباره ترور شهید سلیمانی نیز گفت: مقاومت اطلاعات و اسناد مهم و دقیقی درباره ترور شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در اختیار دارد.

وی همچنین از دستگاه قضایی عراق خواست که نتایج تحقیقات انجام شده را درباره این مسئله را اعلام کند تا جهان بداند چه روی داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار جهان