مکرون ترسیده چراکه پیامبر اکرم قلب‌ها را فتح می‌کند

تهران- ایرنا- سخنران تجمع امروز تهرانی‌ها مقابل سفارت فرانسه با اشاره به حمایت «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه از انتشار تصاویر توهین آمیز از پیامبر اکرم (ص)، معتقد است وی از این ترسیده که پیامبر مظهر رحمت است و تمام قلب‌ها را فتح می‌کند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علی سرلک روز چهارشنبه خطاب به تجمع‌کنندگان گفت: داستان از آنجا شروع شد که معلم جغرافیا در یکی از کلاس‌های کشور فرانسه به بهانه آزادی بیان کاریکاتورهایی که در سال ۲۰۱۵ در توهین به پیامبر اسلام منتشر شده بود را یک بار دیگر در کلاس درس خود به دانش‌آموزانش نشان می‌دهد؛ کلاسی که در آن دانش‌آموزی از چچن که مهد داعش است حضور داشت.

وی ادامه داد: این معلم پس از این اظهارات کشته می‌شود و مکرون نیم ساعته در صحنه حاضر می‌شود؛ این نشان از ترس وی دارد چراکه پیامبر مظهر رحمت است و تمام قلب‌ها را فتح می‌کند.

وی افزود: فرانسوی‌ها خود را معتقد به کثرت‌گرایی می‌دانند اما نمی‌توانند رحمت پیامبر را ببیند.

سرلک همچنین گفت که در نظرسنجی‌های اخیر مکرون عقب افتاده است و از طرفی وی تلاش می‌کند فرانسه را به جای انگلیس در اتحادیه اروپا جا بیاندازد.

وی تصریح کرد: توهین، زبان تکفیر در دنیاست و باید پرسید چرا آنان توهین می‌کنند؟ چرا این کاریکاتور را در ادارات دولتی منتشر می‌کنند؟ دوره این تفکرها گذشته است.

 سرلک خطاب به مکرون بیان کرد: شاید با قدرت رسانه‌ای بتوانید چند نفری را تکان بدهید اما نمی‌توانید امت پیامبر را دچار یاس و ناامیدی کنید.

وی ادامه داد: این توهین‌کنندگان از دولت‌ها انتظار واکنش ندارند، می‌خواهند ببینند که امت پیامبر از این اجتماعات برگزار می‌کنند یا نه؟ تا آتویی از این اجتماعات بگیرند.

سرلک در ادامه صحبت‌های خود گفت: اگر در جنگ سخت، تکفیری جنایت می‌کند در جنگ نرم هم اینها توهین می‌کنند.

وی خطاب به مکرون گفت: با منطق و ادب و صلابت فکری سخن بگویید آقای مکرون؛ هنوز فرصت برای عذرخواهی و جبران باقی است.

سرلک ادامه داد: ما در کنار برادران سنی خود به شما می‌گوییم که پیامبر نور الهی است و نباید توهین کنید؛ مگر منطق گفت و گو ندارید؟ اگر سوال دارید ما جواب می‌دهیم.

این کارشناس مذهبی یادآور شد: شما توهین می‌کنید ولی ما در برابر پیامبران الهی یکپارچه ادبیم؛ هرچند که شما قدر نمی‌شناسید.

وی همچنین از دکتر ظریف به عنوان قهرمان دیپلماسی و گفت و گو یاد کرد و گفت: ما از دستگاه دیپلماسی، آقای ظریف و رئیس‌جمهوری می خواهیم واکنشی درخور نسبت به این موضوع داشته باشند تا روح جریحه‌دار مردم التیام یابد.

سرلک خطاب به مدیریت شهری و اعضای شورای شهر تهران هم گفت: ما از خیابان «نوفل لوشاتو» خاطره‌های زیادی داریم و امام ما در انجا بوده اما می‌توان نام این خیابان را به نام پیامبر مهربانی‌ها تغییر دهیم.

وی خطاب به هنرمندان کشور هم درخواست کرد: هنرمندان ما نیز از هنر شعر تا گرافیک خود استفاده کنند و پاسخی درخور به این توهین دهند.

همچنین در ابتدای این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از قرآن کریم، تجمع‌کنندگان در حمایت و به نشانه بیعت با پیامبر اسلام با بلند کردن دست راست خود، فریاد لبیک یا رسول الله سردادند.

سپس این افراد به صورت یکپارچه شعار «این همه لشکر آمده به عشق احمد آمده» سردادند؛ اجرای تواشیح توسط گروه بین‌المللی محمدرسول الله دیگر بخش برنامه این تجمع بود.

به گزارش ایرنا در پایان این مراسم مردم شعار مرگ بر فرانسه و آمریکا و اسرائیل سردادند.

همچنین پرچم فرانسه در مقابل سفارت این کشور در تهران به آتش کشید و بیانیه‌ای در تقبیح این توهین قرائت شد، این بیانیه به ۲ زبان فرانسوی و فارسی قرائت شد.
همچنین رسانه‌های بین‌المللی همچون المیادین، العهد، ap، فرانس ۲۴، پرس تی وی، تی آر تی ترکیه، المسیره یمن، ان چ کی ژاپن و شبکه ملی روسیه و روسیا الیوم و العربی قطر این تجمع اعتراض‌آمیز را پوشش دادند.

به گزارش ایرنا توهین به پیامبر مکرم اسلام توسط فرانسوی‌ها بی‌سابقه نیست و در کشوری که ادعای آزادی بیان و دفاع از حق و حقیقت دارد، بارها شاهد توهین به منجی عالم بشریت بوده‌ایم.

اما مسلمانان هرگز کاریکاتور توهین‌آمیز درباره پیامبر اسلام که در نشریه «شارلی ابدو» به چاپ رسید را فراموش نمی‌کنند و از طرفی هر انسان آزاده‌ای، انزجار خود را از توهین به ادیان و پیامبران الهی ابراز می‌کند.

«امانوئل مکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه روز چهارشنبه هفته گذشته به بهانه آزادی عقیده از انتشار این تصاویر توهین‌آمیز حمایت و آتش خشم مسلمانان جهان و مسوولان را شعله‌ورتر کرد تا جایی که «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران انتشار تصاویر توهین‌آمیز به مقدسات اسلام و مسلمانان را سوء‌استفاده از آزادی بیان دانست و این هشدار را داد که «توهین به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون مسلمان و مقدسات‌شان باعث افزایش تندروی و افراط گرایی در جهان خواهد شد».

موج اعتراض‌ها علیه «مکرون» در بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله ترکیه، پاکستان، اردن، لبنان، مراکش، مغرب، کویت، قطر، موریتانی، لیبی، عربستان، مغرب و عراق ادامه دارد.

بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی نیز در اعتراض به انتشار تصاویر توهین‌آمیز به پیامبر گرامی اسلام (ص) در فرانسه و حمایت «امانوئل مکرون» رییس‌جمهوری فرانسه از این اقدام با برگزاری تظاهرات و راه‌اندازی پویش‌های مردمی و فراخوان تحریم کالاهای فرانسوی، خشم و نارضایتی خود را نشان داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =