۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۵
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84091644
۰ نفر

برچسب‌ها

استاد دانشگاه: کرونا صنعت گردشگری را فلج کرد

یزد _ ایرنا _ استاد دانشگاه گردشگری ویسکانس آمریکا با بیان اینکه کرونا صنعت گردشگری را فلج کرد، گفت: اکنون این صنعت متوقف شده و پویا نیست.

جعفر جعفری عصر روز چهارشنبه در آیین اختتامیه رویداد ملی شتاب گردشگری یزد که به صورت آنلاین برگزار شد افزود:اگر صنعت گردشگری و توریسم پویا نباشد، معنای واقعی خود را از دست می‌دهد.

وی بر تقویت صنعت یاد شده تاکید و اظهار داشت: امروز نگاه علمی به گردشگری نیز بسیار امیدوار کننده است زیرا در بسیاری از دانشگاه‌ها این رشته تدریس می‌شود. 

وی با بیان اینکه  ۲ نگاه در حوزه گردشگری باید تغییر کند خاطرنشان کرد: اول اینکه تعریف گردشگر و توریسم از تعریف صرف برای گردشگران خارجی باید تغییر کند دوم اینکه نگاه از مقاصد بزرگ و تشکیلات بزرگ گردشگری باید به سمت مقاصد کوچک و خورد هدایت شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد هم از ایده‌های ارائه شده در این رویداد قدردانی کرد و گفت: برخی از این ایده‌ها اگر در کنار یکدیگر قرار گیرند، کارآمدتر خواهند بود.

مصطفی فاطمی افزود: نگاه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف گردشگری در این ایده‌ها قابل تحسین  است. 

وی خاطرنشان کرد: در هر حال کرونا در کشور وجود دارد و باید شرایطی ایجاد کنیم که در همین شرایط هم گردشگری ایمن متوقف نشود.

فاطمی اظهار داشت: باید فعالیت در حوزه گردشگری هوشمند را آغاز کرد و ایده‌های ارائه شده گام مهمی در تحقق این شیوه از گردشگری است.

مدیر مرکز رشد و نوآوری گردشگری علمی و کاربردی جوادالائمه یزد هم در این مراسم گفت: برنامه ریزی‌ها برای اجرای این رویداد از ۲۹ بهمن سال ۹۸ آغاز شد و محورها و عناوین رویدادها با همکاری شورای سیاستگذاری، کمیته علمی و اجرایی به دبیرخانه رویداد شتاب گردشگری در یزد اعلام و کار به شکل رسمی از ۱۵ شهریور آغاز شد.

مریم صداقت با اشاره به اینکه این رویداد با ۶ محور فعالیت خود را آغاز کرد افزود:  مجموعا ۷۸ ایده‌ به دبیرخانه این رویداد ارسال شد که در نهایت توسط کمیته علمی ۲۳ ایده انتخاب شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =