امام جمعه قزوین: وحدت یکی از مهم ترین برکات وجودی پیامبر اسلام(ص) است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: یکی از مهمترین برکات وجودی پیامبر اسلام(ص)، وحدتِ بین عاشقان آن حضرت است و همه دست به دست هم می‌دهیم تا این وحدت هر روز مستحکم‌تر شود.

به گزارش ایرنا آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه در دیدار جمعی از برادران اهل سنت ساکن در قزوین با بیان اینکه وحدت حقیقی، وحدتِ بر پایه توحید است، اظهار داشت: خداوند مسلمانان را به توحید و اعتصام بحبل‌الله دعوت کرده است چرا که وحدتی که پایه توحید داشته باشد، ریشه‌دار می‌شود و ماندگاری پیدا می‌کند.
امام جمعه قزوین افزود: خداوند متعال آینده جهان را روشن ترسیم کرده است و فرموده آینده جهان به دست شایسته‌ترین بندگان خدا خواهد بود و این موضوعی است که ملت‌های مسلمان از آن آگاه هستند و این آگاهی به برکت قرآنی است که پیامبر(ص) برای ما آورده است.
وی با بیان اینکه گستره رسالت نبی مکرم اسلام(ص) همه اهل عالم را در بر می‌گیرد، افزود: گستره رسالت پیامبران پیشین به قوم‌ها و قبیله‌های خود محدود می‌شد اما گستره رسالت پیامبر اسلام(ص) همه اهل عالم را در بر می‌گیرد و این مهم به مکان و زمان خاصی محدود نشده است.
این مسوول با بیان اینکه در قرآن واژه دین آمده و حرفی از ادیان مطرح نشده است، گفت: دین خدا تعدد ندارد و دین یک نهالی بوده که تمام پیامبران پیشین آن را پرورش داده‌اند و هیچ گاه بدون متولی نبوده و نخواهد ماند.
آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه اخلاق پیامبر(ص) همان قرآن بوده، اظهار داشت: خداوند فرموده پیامبر(ص) صاحب خلق عظیم بوده و عایشه در خصوص اخلاق نبی اسلام(ص) گفته اخلاق ایشان همان قرآن است و ما نیز وظیفه داریم اخلاق قرآنی را در تمام بخش‌های زندگی جاری کنیم و با یکدیگر بر اساس اخلاق قرآنی تعامل کنیم.
امام جمعه قزوین اضافه کرد: وحدت موضوع بسیار مهمی است که نباید به صورت شعار مطرح شود و همه تلاش می‌کنیم دلهایمان هر روز مهربان‌تر از گذشته شود و برای یکدیگر دلسوزتر باشیم و مشکلات عزیزان و مستضعفان عالم را مشکلات خودمان بدانیم و در پی حل آنها باشیم.
 اقدامات رئیس جمهور بی‌خرد فرانسه چیزی جز جنون و دیوانگی نبود
نماینده ولی فقیه در استان قزوین درباره هتک حرمت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) و حمایت رئیس جمهور فرانسه از این توهین‌ها، گفت: اقدامات رئیس جمهور بی‌خرد فرانسه را در حمایت از هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر(ص) را محکوم می‌کنیم.
وی افزود:  رئیس جمهور فرانسه با این اقدامات آبروی خود را برد و صفوف وحدت مسلمانان را یکپارچه‌تر کرد، این کار چیزی جز جنون و دیوانگی نبود و هیچ آورده‌ای برای ملت و دولت فرانسه نداشت.
 آیت‌الله عابدینی به گسترش اسلام در کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت: امروز شاهد این هستیم که اسلام با سرعت بسیار زیادی در کشورهای اروپایی و غربی در حال گسترش است و آنها از این موضوع احساس خطر می‌کنند و اگر اجازه می‌دادند صدای اسلام و قرآن به همه اهل عالم برسد، سرعت گسترش اسلام در اروپا و غرب افزایش پیدا می‌کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها