خراسان رضوی در چهار طرح ملی فروش فصلی کتاب رتبه برتر کسب کرد

مشهد- ایرنا- معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این استان در چهار طرح ملی فروش فصلی کتاب در بهار و تابستان امسال و پاییز و زمستان سال گذشته بیشترین فروش کتاب را در کشور به خود اختصاص داد.

افشین تحفه گر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر، طرح‌های فصلی فروش کتاب را توسط موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران آغاز کرد که در این طرحها کتابفروشیها می‌توانند در فروش کتاب به خریداران تخفیف دهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارت ارشاد دریافت کنند.

وی ادامه داد: طرحهای فصلی فروش کتاب همواره از سوی مردم خراسان رضوی مورد استقبال قرار گرفته و ارقام خوبی از اجرای این طرحها در استان به ثبت رسیده است به طوری که در طرح تابستانه فروش کتاب امسال کتابفروشیهای استان بیش از ۱۹ میلیارد ریال فروش داشتند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: ثبت نام کتابفروشی‌ها در طرح پاییزه فروش کتاب امسال نیز از پنجم آبانماه آغاز شده و تا ۱۵ این ماه ادامه دارد و کتابفروشیهایی که در طرحهای قبلی فروش فصلی کتاب شرکت کرده‌اند نیازی به ثبت نام مجدد ندارند جز آنکه حضور مجدد خود را به سامانه اعلام کنند.

وی افزود: طرح پاییزه فروش کتاب همزمان با هفته کتاب از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود و هیچ محدودیتی برای حضور کتابفروشیها در این طرح وجود ندارد و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این طرح تلاش کرده شرایط بهتری را برای فروش کتاب ایجاد کند.

تحفه‌گر ادامه داد: در طرح پاییزه فروش کتاب ۲۵ درصد به یارانه خرید کتاب افزوده شده و سهم هر خریدار از یارانه از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال دوره قبل در تابستان به ۲ میلیون ریال افزایش یافته است.

وی گفت: در طرح تابستانه فروش کتاب با توجه به اقبال عمومی مردم خراسان رضوی طی سه مرحله افزایش، میزان یارانه اختصاص یافته به خرید کتاب در این استان به چهار میلیارد ریال رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =