نماینده مجلس: ریشه گرانی‌ها از ضعف نظارت نمایندگان است

یزد- ایرنا- نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه بسیاری از گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی کشور ناشی از نظارت نکردن درست نمایندگان است که به وظیفه قانونی خود خوب عمل نمی‌کنند.

محمدرضا صباغیان شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی، رسالت اصلی نمایندگان مجلس نظارت است افزود: هرچند تحریم‌های مستمر و گسترده دشمنان در افزایش گرانی‌ها و تورم نقش دارد ولی علت اصلی را باید در نظارت نکردن نمایندگان مجلس ذکر کرد.

وی ادامه داد: برای اینکه در کشور موج گرانی‌ها و تورم لجام گسیخته مهار و کنترل شود در تقویت جایگاه مجلس و سپس عملکرد اصلی نمایندگان در رسیدگی به مسایل کلان مردم و جامعه به خصوص نظارت مداوم آنها در ابعاد و زوایای مختلف است که هم‌کنون بخش عمده آن مغفول مانده است .

نماینده مردم مهریز، بافق ،بهاباد، خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید مجلس به جایگاه اصلی خود که نظارت و قانونگذاری دقیق بر حسب نیازهای کشور است برگردد و انجام آن موجب برون‌رفت از مشکلات و توسعه کشور می‌شود.

صباغیان یادآور شد: اگر همه افراد و مسوولان در هر پست و مقامی که هستند طبق قانون وظایف خود را درست و دقیق انجام دهند تمامی مشکلات کشور مرتفع می‌شود و تحریم‌ها و فشارهای دشمنان بر ملت و کشور بی‌اثر می‌شود و در این راستا نقش و جایگاه مجلس از اهمیت بیشتری برخوردار است .

حوزه انتخابیه مهریز  با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت از گسترده‌ترین حوزه انتخابیه استان یزد است که یک نماینده در خانه ملت دارد.

استان یزد با ۱۰ شهرستان و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت چهار نماینده در مجلس دارد، تعداد نمایندگان کنونی مجلس یازدهم ۲۹۰ نفر است. 

شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز به عنوان مرکز حوزه انتخابیه در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

            

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها