کرونا حدود ۲۰۰ فرودگاه اروپایی را در آستانه تعطیلی قرار داد

تهران- ایرنا- شورای فرودگاه های بین المللی اروپا (ACI) روز چهارشنبه اعلام کرد دست کم ۱۹۳ فرودگاه در سراسر این قاره به دلیل کاهش شدید فعالیت‌های خود از زمان همه‌گیری ویروس کرونا در آستانه ورشکستگی و تعطیلی قرار گرفته‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در صورت ادامه وضعیت نامساعد ناشی از همه گیری کرونا و عدم استقبال مسافران از مسافرت های هوایی شمار زیادی از فرودگاه ها در سطح اروپا دچار ورشکستگی کامل می شوند.

خبرگزاری آ. پ. آ. اتریش به نقل از شورای فرودگاه های بین المللی اروپا (ACI) اعلام کرد در صورتی که تردد مسافران تا پایان سال بهبود نیابد، دهها فرودگاه در اروپا طی ماه های آینده ورشکست می شوند. طبق برآوردهای این شورا، ۱۹۳ فرودگاه اروپا در معرض خطر جدی هستند. داده های ACI نشان می دهد که میزان تردد مسافران در فرودگاه های اروپا در ماه سپتامبر ۷۳ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

به گفته سخنگوی شورای فرودگاه های بین المللی اروپا، فرودگاه های در معرض خطر بیشتر فرودگاه های منطقه ای کوچکتر با کمتر از ۵ میلیون مسافر در سال هستند و تعطیلی آنها تأثیر زیادی بر مشاغل محلی خواهد داشت.

این در حالی است که فرودگاه های بزرگتر اروپا نیز در حال حاضر هزینه های زیادی را متحمل می شوند. به عنوان مثال ۲۰ فرودگاه بزرگ اروپا بدهی هایی بالغ بر ۱۶ میلیارد یورو به بار آورده اند، رقمی که معادل ۶۰ درصد گردش مالی آنها در یک سال عادی است.

سخنگوی ACI تاکید کرد: ارقام منتشر شده امروز تصویری کاملاً تاریک را ترسیم می کنند. ۸ ماه پس از آغاز بحران ، همه فرودگاه های اروپا برای ادامه فعالیت خود منابع مالی هنگفتی هزینه می کنند و درآمد آنها هزینه های عملیاتی را نیز پوشش نمی دهد ، چه رسد به هزینه سرمایه.

طبق آمارها افت ۷۳ درصدی تردد مسافران گویای کاهش ۱۷۲.۵ میلیون مسافر در ماه های پس از همه گیری کرونا است و این روند نزولی در ماه جاری میلادی همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =