کشف ۱۴۰ میلیارد تومان تنباکوی قاچاق در جنوب تهران

تهران - ایرنا - رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از کشف ۲۰۰ تن تنباکوی قاچاق به ارزش ۱۴۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی افزود: با دریافت خبری مبنی بر دپو و جمع آوری تنباکوی قاچاق در کارگاهی در شهرک گل حصار و توزیع آن با برندهای معتبر به بازار مصرف، بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی تهران قرار گرفت.

وی گفت: در گام اول تحقیقات پلیسی، نشانی دقیق کارگاه و هویت مالکان کارگاه شناسایی و مشخص شد، دو مرد با همکاری یکدیگر مقدار فراوانی تنباکوی قاچاق وارد کارگاه کرده اند و سپس با بسته بندی های جدید به نام شرکت های برند، تنباکوهای تقلبی را در بازار مصرف توزیع می کنند.

سرهنگ ولی پور با بیان اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد، گفت: دستور دستگیری متهمان و بازرسی از داخل کارگاه اخذ و تیمی از کارآگاهان به نشانی اعلامی اعزام و ضمن دستگیری هر دو متهم موفق شدند، ۲۰۰ تن تنباکوی قاچاق و تقلبی کشف کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تصریح کرد: بازجویی های اولیه نشان از این داشت، متهمان با مراجعه به کشورهای همسایه و تهیه تنباکوی ضایعاتی در ابتدا تنباکوها را با برچسب تنباکوی اورجینال به صورت قاچاق وارد کشور کرده و پس از انتقال محموله به داخل کارگاه و اضافه کردن انواع اسانس ها، تنباکوهای قاچاق و تقلبی را با بسته بندی جدید با نام شرکت های برند به قیمتی ۷۰۰ برابر ارزش واقعی به قهوه خانه ها می فروختند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش تنباکوهای کشف شده را ۱۴۰ میلیارد تومان برآورد کرده اند، گفت: به علت حجم بالای تنباکوهای کشف شده، این اموال در محل کارگاه پلمب و با دستور قضائی تحویل شد.

وی اضافه کرد: هر دو متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان ری معرفی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =