استاندار اصفهان: شیمی پارک کلید رهایی وابستگی کشور به خارج است

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان با تاکید بر اجرایی شدن شیمی پارک در این استان گفت: شیمی پارک می‌تواند وابستگی‌های کشور را به دنیا کم کند که ظرفیتی است در این استان وجود دارد.

شبیمی پارک مجموعه تولیدی است که در زمینه  تهیه مواد شیمیایی فعالیت دارد. 

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز چهارشنبه در دیدار رییس جهاد دانشگاهی کشو  سرعت اجرای پروژه‌های جهاد دانشگاهی اصفهان را خواستار شد و افزود: از آن جایی که اصفهان استانی با آب و هوای خشک است نباید پروژه‌های آب بر در این استان اجرایی شود و باید از طرح های تک استفاده کرد.

رضایی ادامه داد: در استان اصفهان ظرفیت‌های عظیمی وجود دارد به گونه‌ای که فرآورده‌های نفت خام به ۲۴ استان کشور ارسال می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان در استان تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های موجود در این استان نیروی انسانی خبره است که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

 پروژه گروه صنایع شیمیایی و دارویی شهید مدرس بهمن ماه به بهره برداری می‌رسد

رییس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به پروژه مجموعه بزرگ گروه صنایع شیمیایی و دارویی شهید مدرس نجف آباد گفت: این پروژه به دلیل مشکلات به وجود آمده مدتی متوقف شده است.

حمیدرضا طیبی ادامه داد: در هر سرمایه گذاری تعیین مالک محل استقرار پروژه برای سرمایه گذار مهم است از این رو به دلیل مشکلات حقوقی بر سر راه زمین پروژه شهید مدرس شک و تردیدهایی برای جهاد دانشگاهی به وجود آمده است.

وی بیان کرد: با تثبیت مالکیت زمین برای جهاد دانشگاهی در محاکم قضایی و حقوقی پیمانکار پروژه شهید مدرس نجف آباد آغاز به کار کرد و براساس زمان بندی پیش بینی شده گام اول این پروژه در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

رییس جهاد دانشگاهی کشور خاطرنشان کرد: با ارایه برنامه منسجم و جامع به دنبال رونق شیمی پارک اصفهان با هدف تهیه مواد شیمیایی مورد نیاز کشور هستیم.

وی افزود: پروژه‌ها و تکنولوژی‌های متعددی با محوریت جهاد دانشگاهی در کشور راه اندازی شد که از جمله آن‌ها می‌توان به بذرهای هیبریدی، تمرکز بر پرورش ماهی در قفس و تکنولوژی تور، پرورش اسب‌های گران قیمت، اصلاح نژاد دام‌های سبک و سنگین اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =