۵۰ مورد برخورد قضایی با انباشت‌کنندگان سیب در حریم جاده‌های آذربایجان‌غربی انجام شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به استمرار بازرسی گشت روزانه برای برخورد با متخلفان انباشت سیب در محورهای ارتباطی استان گفت: طی سال جاری ۵۰ مورد برخورد قانونی با دریافت دستور قضایی با این افراد انجام شده است.

ارسلان شکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گشت ها به صورت روزانه با متخلفان انباشت سیب در حاشیه جاده ها در فصل خرید و فروش و نیز برداشت این محصول برخورد کرده و تذکرهای لازم را ارائه می کنند.

وی اضافه کرد: حریم قانونی در بزرگراه‌ها ۳۸ متر و در راه روستایی نیز ۱۲ متر است که هرگونه انباشت در این محدوده قابلیت تذکر توسط گشت های راهداری را دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: برخی انباشت ها در انتهای حریم قانونی صورت می‌گیرد که خارج از حیطه اختیارات اداره کل راهداری بوده و نیازمند تدابیر ویژه است.

شکری اضافه کرد: جمع آوری سیب های زیردرختی انباشت شده در جاده ها نیازمند همکاری همه دستگاه‌های مسوول در این زمینه است تا از ایجاد چهره نامناسبت در حاشیه جاده ها و بروز خطرات ناشی از انباشت این محصول در حریم راه برای ترددکنندگان جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا، اواخر تابستان و اوایل پاییز همواره مشکل انباشت سیب صنعتی در کنار جاده ها به معضلی اساسی در آذربایجان غربی تبدیل می شود.

سالانه بیش از یک میلیون تن سیب در آذربایجان غربی تولید می شود که حدود ۳۰ درصد آن، سیب  صنعتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =