حکیم: اهانت به پیامبر (ص) احساسات مسلمانان را جریحه دار کرد

بغداد - ایرنا- «سید عمار حکیم» رهبر «جریان حکمت ملی» و «ائتلاف عراقیون» در عراق اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را به شدت محکوم کرد و چنین اقدامی را جریحه دار کردن احساسات نزدیک به دو میلیارد مسلمان دانست.

به گزارش ایرنا، حکیم عصر چهارشنبه در سخنرانی خود در آیین بزرگداشت میلاد پیامبر اکرم (ص) که دیوان اوقاف اهل سنت عراق آن را برگزار کرد، با شدیدترین لحن کاریکاتورهای موهن به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد و گفت که نمی توان اهانت به نبی مکرم اسلام (ص) را یک نقطه نظر یا آزادی بیان دانست بلکه این امر جریحه دار کردن احساسات نزدیک به یک میلیارد مسلمان جهان است زیرا تعرض به مهمترین شخصیت والای اسلام به شمار می رود.

رئیس‌ جمهوری فرانسه روز چهارشنبه گذشته در اظهاراتی اعلام کرد که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد. 

سیدعمار حکیم در بخش دیگر سخنان خود به مراحل تصویب پیوست های قانون جدید انتخابات درباره حوزه های انتخابیه در پارلمان عراق اشاره کرد و افزود که انتخابات پارلمانی زودهنگام در ماه ژوئن آینده همانطور که مرجعیت عالی دینی ابراز داشتند، یک وسیله و نه هدف برای تحقق اصلاحات است.

وی همچنین از نخبگان و شخصیت های کاردان و تشکل های اجتماعی خواست تا مردم را به مشارکت گسترده در انتخابات پارلمانی تشویق کنند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =