اعلام آمادگی قرارگاه پدافند زیستی برای همکاری با وزارت کشور

تهران - ایرنا - رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به وزیر کشور از اعلام آمادگی قرارگاه پدافند زیستی برای همکاری با قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان پدافند غیرعامل کشور، در متن پیام غلامرضا جلالی خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور آمده است: انتصاب شایسته حضرتعالی به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا پس از تدبیر مقام معظم رهبری موجب خرسندی اینجانب شد.

در ادامه این پیام آمده است: سازوکار قرارگاه پدافند زیستی سازمان پدافند غیرعامل کشور از ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا بر این مهم تاکید داشت که وزارت کشور با توجه به ساختارسازی چند ساله در حوزه فرماندهی مقابله با بحران های غیرطبیعی توانایی بسیار بالایی برای ایجاد یک رویه واحد و پویا برای مقابله با شیوع این ویروس دارد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این پیام تاکید کرد: بر این باوریم با توجه به فقدان درمان و واکسن مشخص برای بیماری کرونا در شرایط فعلی نیز استراتژی مدیریتی مقابله با شیوع ویروس کرونا باید از «درمان‌محوری» به «بهداشت‌محوری» با تاکید بر نظم و انسجام عمومی تغییر کند تا بار «درمان محوری» از روی دوش پزشکان و پرستارانی که از ابتدای شیوع کرونا، جانانه و مجاهدانه با ایثاری همه جانبه سلامت خود را برای نجات جان بیماران به خطر انداختند، برداشته شود.

وی در این پیام آورده است: این مهم می‌تواند از طریق توان وزارت کشور، ساختار قرارگاه پدافند زیستی کشور در مرکز و استان‌ها و نظام عملیات پدافند زیستی محقق شود.

سردار جلالی یادآور شد: مجددا آمادگی مجموعه سازمان پدافند غیرعامل کشور برای هر نوع همکاری با قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را اعلام داشته و از خداوند منان برای جنابعالی و مجموعه همکاران توفیق خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پشتیبانی از مدافعان سلامت در مسیر حفاظت از مردم را خواستاریم.

رییس جمهوری در حکمی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور را به عنوان «فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا» منصوب کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha