۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84091558
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار پروژه ورزشی دانش آموزی در البرز به بهره برداری رسید

کرج- ایرنا- چهار پروژه ورزشی دانش آموزی با شعار" ورزش، تحصیل و تذهیب" درآموزش و پرورش استان البرز به بهره برداری رسید.

این پروژه های ورزشی به نام های فارابی ، بنت الهدی ، کوثر و آشتیانی برای فعالیت در رشته های توپی، رزمی، تیراندازی و بدنسازی آماده شد.

برای ساخت این پروژه های ورزشی از محل اعتبارات دولتی – خیری بالغ بر  ۱.۵ میلیارد تومان هزینه شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز روز چهارشنبه دراین آیین گفت: سرانه فضای ورزشی مدارس البرز پایین است و نیاز به حمایت مالی دارد.

سالار قاسمی اظهارداشت: زیرساخت ها ی ورزش دانش آموزی البرز متناسب با جمعیت دانش آموزی نیم میلیونی آن رشد نکرده است زیرا سالانه بیش از سه درصد شاهد رشد جمعیت دانش آموزی به دلیل مهاجرت در این استان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم با پرداختن به ورزش نه تنها از سلامتی جسمانی برخوردار خواهند بود، بلکه به دلایل علمی از شادابی و سلامت روح و روان بهره مند می شوندکه این موضوع مهم دربین گروه سنی دانش آموزان باید مورد توجه قرارگیرد.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش البرز با کمبود فضای تخصصی ورزشی از جمله سالن، زمین ورزشی مشخص و استخر به ویژه برای دانش آموزان دختر مواجه است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزیادآورشد: برای ایجاد زیرساخت های ورزشی، آموزشی فرهنگی و نیاز به ایجاد یک موج مشارکتی از سوی مسئولان کشوری، استانی و خیرین برای دانش آموزان در این استان داریم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش البرز هم افزود: باوجود تمام کمبودها استان در رقابت های ورزشی به توفیقات خوبی درسال های گذشته دست یافته است.

فرشید علیزاده  بیان داشت: درهفته تربیت بدنی و ورزش، طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان دراین استان آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: ورزش دانش آموزی زمینه ساز رشد، بالندگی و ارتقاء سلامت فکر، اندیشه، جسم و روان دانش آموزان شدهاست.

علیزاده ادامه داد: برای تحقق سند تحول بنیادین ودستیابی به تعلیم و تربیت تمام ساحتی، باید در سایه آموزه‌های آن، با اجرای طرح هایی چون کنترل وزن و چاقی دانش آموزان با نام " کوچ " در ایام کرونایی به سلامت جسم دانش آموزان توجه داشته باشیم.

وی عنوان کرد: آموزش ‌و پرورش البرز با بهره گیری از توان مربیان و معلمان مجرب و توانمند درس تربیت بدنی در تلاش است تا با نوآوری و توجه به ویژگی‌های سنی دانش آموزان، مجموعه‌ای از طرح‌های ورزشی  خلاقانه را در کنار طرح های ملی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به مرحله اجرا درآورد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک کرج گفت: در سال های اخیراقدامات مناسبی در زمینه تقویت زیرساخت های ورزشی در حوزه ورزش دانش آموزی انجام شده است ولی به دلیل محرومیت ها و تعداد زیاد دانش آموزان با کمبود فضا و تجهیزات ورزشی در سطح مدارس روبرو هستیم.

فرزاد شعبانی به رویکرد قهرمان پروری ورزشی درحوزه آموزش و پرورش پرداخت و یادآورشد:به رغم همه کمبود فضا و امکانات ورزشی به لطف الهی وهمت والای دانش آموزان و مربیان تربیت بدنی، شاهد کسب مدال های رنگارنگ از سوی دانش آموزان فعال در رشته های تخصصی ورزشی هستیم.

وی بیان داشت: کمبود زیرساخت های ورزشی فرآیند تمرین و تلاش را برای بر سکوی قهرمانی نشستن دانش آموزان البرزی با سختی ها و هزینه های زیادی روبرو می کند.

وی تصریح کرد:  دراین شرایط کرونایی آموزش و پرورش از ورزش دانش آموزان غافل نشده است و با تولید محتوا و اجرای طرح کوچ به دنبال حفظ و ارتقاء ضریب سلامتی دانش آموزان است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها