اخطار کتبی به ۶۰ واحد صنفی در تالش به علت تخلف بهداشتی

آستارا - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش از بازدید ماموران این شبکه از ۱۷۰ واحد صنفی و صدور اخطار کتبی به ۶۰ واحد به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

دکتر بختیار حیدرنیا روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: کارگروه نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی متشکل از معاونان فرماندار، مدیران شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اماکن عمومی در قالب ۶ گروه از مراکز تهیه و توزیع خدمات و کالاها در سطح شهرستان بازدید می کنند.
 وی افزود: مغازه دارانی که امروز اخطار کتبی دریافت کردند، در صورت سهل انگاری مجدد در رعایت پروتکل های بهداشتی به محاکم قضایی معرفی خواهند شد و محل کسب و کار آنها در بار اول به مدت پنج روز پلمب خواهد شد.

او ادامه داد: تعداد بیماران مبتلا به کرونا و موارد بستری در تالش در حال افزایش است و کارشناسان و بازرسان بهداشت در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در سطح بازار، با عوامل آن بدون اغماض برخورد خواهند کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش از مردم خواست با استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، علاوه بر حفظ سلامت خود، در تامین سلامت جامعه نیز مشارکت مسئولانه داشته باشند. 

شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک در بیرون از خانه، ضدعفونی معابر و پرهیز از حضور در اجتماعات است.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =