شلوغی داروخانه‌ها و مطب پزشکان در روزهای کرونایی نگران‌کننده است

مراغه - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری مراغه گفت: شلوغی داروخانه‌ها و مطب پزشکان در روزهای کرونایی نگران‌کننده است و در این راستا نیازمند نظارت بیشتر از سوی اکیپ‌های بازرسی هستیم.

به گزارش ایرنا، حکیمه انتظاری روز چهارشنبه در جلسه کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونای شهرستان مراغه اظهار داشت: بی تفاوتی مردم نسبت به کرونا در این روزها از اصلی ترین دلایل افزایش آمار این بیماری بوده و متاسفانه شاهد عدم رعایت دستورالعمل‌های ستاد کرونا در داروخانه های و مطب های پزشکان هستیم.
وی گفت: محدودیت هایی جدیدی از سوی ستاد شهرستانی کرونا با توجه به فوق حاد بودن وضعیت شهرستان اعمال شده است و که در صورت تخلف،  واحد صنفی پلمب خواهد شد.
وی استفاده از ماسک را یکی از راه های اصلی پیشگیری از کرونا عنوان کرد و گفت: خوشبختانه کمبود ماسک در شهرستان نداریم و در تمامی داروخانه ها ماسک موجود است.
معاون فرماندار مراغه تاکید کرد: سقف قیمت فروش ماسک مشخص بوده و در صورت فروش بالاتر از سقف قیمت فروش با گران فروشان نیز برخورد خواهد شد.
انتظاری به محل و توزیع اقلام و کالای اساسی اشاره کرد و گفت: دستگاه های متولی باید در این خصوص برنامه ریزی شده و کنترل شده عمل کنند و مانع تجمع مردم در محل های توزیع شوند.
وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد همواره در تمامی زمینه ها با دستگاه های دولتی همکاری داشته اند و در این خصوص هم می توان از ظرفیت آن ها استفاده کرد.
وی ستاد تنظیم بازار را هم موظف کرد تا روزانه در هر ۲ شیفت صبح و بعد از ظهر با تشکیل اکیپ های بازرسی نسبت به بازدیدهای میدانی از صنوف اقدام کنند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها