حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در گردشگری دریایی

کیش-ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رونق گردشگری دریایی و حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه امکانات و خدمات مرتبط با ساحل و دریا را از مهمترین سیاست های گردشگری این سازمان عنوان کرد.

غلامحسین مظفری، امروز در بازدید از پروژه های در دست ساخت در حوزه گردشگری جزیره کیش گفت: اقتصاد دریا و استفاده از ظرفیت های فراوان این بخش، از جمله راه های جذب بیشتر گردشگر، درآمدزایی و کاهش اتکا کشور به منابع تجدید ناپذیر انرژی است.

وی ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه آزاد کیش در حوزه‌های مختلف گردشگری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توسعه فعالیت در حوزه گردشگری دریایی می توانیم تعداد زیادی از مسافران و گردشگران از نقاط مختلف دنیا را به این جزیره جذب کنیم و صنعت گردشگری دریایی را رونق دهیم.

مظفری ضمن بازدید از پروژه رستوران مارینا کیش با بیان این که اقدامات خوبی با اتکا به توانمندی، تخصص و امکانات این مجموعه در حوزه خدمات گردشگری دریایی فراهم شده، اظهار داشت: باید با سرعت بیشتر رستوران، فروشگاه و تجهیزات دریایی این مجموعه برای مسافرانی که مقصد گردشگری خود را جزیره کیش انتخاب می کنند، توسعه داده شود.

گفتنی است این مجموعه در حوزه دریا فعالیت خود را آغاز کرده و اسکلههای شناوری که در حوضچه فعالیت می کنند با مبلغی بالغ بر ۲ و نیم میلیون یورو با سرمایه بخش خصوصی در سال ۹۳ خرید و نصب شده است. این مجموعه دارای ۲ کشتی اقیانوس پیما است.

مظفری در ادامه از هتل ۵ ستاره آرامیس بازدید کرد. این هتل با ۱۵هزار متر زیر بنا، دارای ۴ غرفه تجاری و ۲ غرفه خدماتی و گردشگری و کانتر عکاسی و  رستوران مرکزی با ظرفیت ۵۰۰ نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =