۳۳ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تجاری‌سازی شد

اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: توسعه محصولات شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه در دستور کار است و تاکنون ۳۳ محصول دانش‌بنیان این دانشگاه به تجاری‌سازی رسیده است.

به گزارش ایرنا ، اسحاق رسولی روز چهارشنبه در بازدید از واحدهای فناور و کار آفرینی دانشگاه آزاد اردبیل افزود: رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی تحول در کیفیت آموزشی است که در این رویکرد تلاش بر ارتقای آموزش به سمت کارآفرینی می‌باشد.

وی اضافه کرد: ظرفیت‌های بزرگی در حوزه فناوری در این دانشگاه ایجاد شده تا دانشجو و دانشگاه در کنار هم آموزش نظری را توام با آموزش عملی فرابگیرند و برای تحقق این امر هم سرای نوآوری در این دانشگاه راه‌اندازی شده طوری‌که ایده‌ها به محصول تبدیل شده‌اند.

رسولی با بیان اینکه ۴۵ واحد فناور در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد شده است، افزود: ۲ شرکت دانش‌بنیان هم در این دانشگاه به ثبت رسیده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: بکارگیری سرمایه راکد واحدهای دانشگاه آزاد به سمت موضوعات دانش‌بنیان و اختصاص شهریه متغیر پایان‌ نامه‌های تحصیلات تکمیلی به فعالیت‌ های پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی روشی کارآمد بوده و تلاش می‌شود با این رویکرد محصولات دانش‌بنیان توسعه یابد.

وی همچنین یکی از رویکردهای استادان این دانشگاه را توسعه پژوهش و پژوهش‌های کاربردی دانست و افزود: ۲ مزرعه کشاورزی در دانشگاه آزاد اردبیل برای فعالیت‌ ‌های دانش‌بنیان واگذار شده و نوع خاصی از بوقلمون در این مزرعه پرورش داده شده که جنبه صادراتی دارد.

رسولی با بیان اینکه نوآوری و کارآفرینی از رویکردهای اصلی دانشگاه آزاد اسلامی این استان است، گفت: دانشگاه در اردبیل در حوزه سلامت ، در پارس‌آباد مغان در حوزه کشاورزی ، در بیله‌سوار در حوزه تجارت و در گرمی مغان در حوزه صنعت و آی‌تی فعالیت‌ها را مدنظر قرار داده و با این رویکرد پیش می‌رود.

او با بیان اینکه خط تولید گیاهان دارویی در این دانشگاه راه‌اندازی شده ، افزود: تولید چراغ ال ای دی هم یکی از ابتکارات این دانشگاه بوده و وارد چرخه بازار شده است.

رسولی با اشاره به راه‌اندازی دانشکده علوم و فنون آبهای گرم معدنی و دانشکده صنایع خلاق تشریح کرد: با راه‌اندازی دانشکده علوم و فنون آبهای گرم معدنی نحوه استفاده بهینه از  آبهای گرم در استان دنبال می‌شود تا محصولاتی در حوزه درمانی و بهداشتی تولید و موج سوم تحول استفاده نوین و بهینه از آبهای گرم معدنی ایجاد شود.

وی هدف از راه‌اندازی دانشکده صنایع خلاق را کاربردی‌سازی علوم انسانی ذکر کرد تا رشته‌های علوم انسانی از قبیل ادبیات ، روانشناسی ،الهیات و علوم تربیتی همگام با رشته‌های آی‌تی و کامپیوتر در صنایع نرم فرهنگی فعالیت کنند.

رسولی ادامه داد: با راه‌اندازی دانشکده صنایع خلاق رشته‌های انیمیشن ، اپلیکیشن ، واقعیت مجازی و علوم داده‌های بین‌المللی بجای اینکه منبع محور باشند هوش محور،اندیشه محور و فرهنگ محور باشند تا تولید محتوا صورت بگیرد.

وی بیان کرد: شعارما در دانشگاه آزاد اسلامی  مساله‌گرایی، کارآفرینی و فناوری است و تلاش بر این است این دانشگاه  به سمت دانشگاه‌های جامعه محور حرکت کند ، ضمن اینکه نه تنها از آموزش غفلت نشده بلکه با راه‌اندازی ایده‌ها و طرح‌های جدید آموزش تئوری و عملی در کنار هم توسعه یافته است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل  افزود: بر اساس هدف‌گذاری اعضای هیات علمی و دانشجویان به سمت کارآفرینی و فناوری سوق پیدا کرده و اکوسیستمی ایجاد شده  که هر دانشجویی که وارد دانشگاه می‌شود هنگام دانش‌آموختگی یک مهارت یا یک تخصصی را فرابگیرد.

حدود ۱۴ هزار دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل مشغول تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها