رییس فراکسیون زنان: تحریم‌های ظالمانه آمریکا با شکست مواجه می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فراکسیون زنان مجلس تحریم‌های دارویی علیه کشورمان را بخشی از اقدامات یکجانبه‌گرایانه و ظالمانه آمریکا و ناقض حقوق بشر خواند و گفت: این تحریم‌ با شکست مواجه خواهد شد و جمهوری اسلامی ایران بر آنها فائق خواهد آمد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت،  فاطمه قاسم­پور روز چهارشنبه در دیدار اشتفان شولتز سفیر اتریش با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال اخیر افزود: قوانین مترقی قانون اساسی درخصوص زنان، نشان از تعالی جایگاه زنان در جمهوری اسلامی ایران دارد.

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در این دیدار با تشریح فعالیت‌های این فراکسیون در حوزه صیانت و تقویت حقوق زنان به طرح­‌های مصوب و در دست اقدام مجلس شورای اسلامی پرداخت و خاطرنشان کرد: ارتقاء وضعیت زنان، ارائه تسهیلات بیشتر به زنان سرپرست خانوار و شاغل و همچنین سلامت و بهداشت زنان و خانواده از جمله مباحث جدی در فراکسیون زنان است.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تحریم‌های دارویی علیه کشورمان را بخشی از اقدامات یکجانبه‌گرایانه و ظالمانه آمریکا و ناقض حقوق بشر دانست و اظهار داشت: تحریم‌های ظالمانه آمریکا با شکست مواجه خواهد شد و جمهوری اسلامی ایران بر آنها فائق خواهد آمد.

قاسم­پور با اشاره به پیگیری مجلس شورای اسلامی و دولت درخصوص قوانین حمایتی جهت برخورداری پزشکان و کادر درمان به ویژه زنان شاغل در این حوزه، از اقدامات متعهدانه مدافعان سلامت در شرایط بحرانی شیوع کووید ۱۹ قدردانی کرد.

باید برای ارزش‌­های ملی و منطقه­‌ای احترام قائل شویم

اشتفان شولتز سفیر اتریش در تهران نیز در این دیدار ضمن اشاره به حقوق زنان در اتریش گفت: در بحران ویروس کرونا در اتریش نیز زنان نقش برجسته­‌ای را ایفا کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از فشارهای ناشی از این بحران را زنان متحمل می‌شوند.

سفیر اتریش در تهران به تحولات مثبت در حوزه زنان و معلولان در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: اتریش از پیشرفت قوانین مصوب در حوزه معلولین نیز استقبال کرد و سازمان ملل را از پیشرفت‌­های به عمل آمده در ایران در این خصوص مطلع کرده است.

شولتز به سابقه ۵۰۰ ساله دوستی میان ایران و اتریش اشاره کرد و اظهار داشت: باید ارزش‌­های ملی و منطقه­‌ای مورد توجه قرار داد و برای این ارزش‌ها احترام قائل شد.

طرفین این دیدار بر گسترش تعاملات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی و انتقال تجربیات در حوزه زنان و امور خانواده میان مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور تأکید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار سیاست