۷۸ بیمار کرونایی از مراکز درمانی قم ترخیص شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در این استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۸ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته در مراکز درمانی قم بستری بودند ترخیص شدند.

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به هفتم آبان ما ۱۱۸ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

قدیر با اشاره به بستری شدن ۶۷ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی قم افزود: در حال حاضر ۵۹۸ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که وضعیت جسمانی ۱۴۱ تَن از آنها وخیم است.

رئیس علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: در این مدت ۹ بیمار که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود نیز جان خود را از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =