جیرفت و کهنوج در پایتخت صاحب خیابان شدند

جیرفت - ایرنا - نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یک خیابان در تهران به نام شهر جیرفت و یک خیابان دیگر نیز به نام کهنوج نام‌گذاری شد.

ذبیح‌الله اعظمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،  از حمایت‌های رییس شورای شهر تهران در این رابطه قدردانی کرد و گفت: در نشست روز گذشته اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آرا به تغییر نام خیابان‌های جیرفت و کهنوج در پایتخت رای مثبت دادند.
وی نام‌گذار این خیابان‌ها را در حوزه فعالیت‌های فرهنگی دانست و هدف از این فعالیت را معرفی جیرفت و کهنوج اعلام کرد. 
این نماینده مجلس با بیان اینکه خیابان نامگذاری شده جیرفت در منطقه ۲۲ تهران واقع در شمال پایتخت است، گفت: تلاش کردیم برای معرفی نام جیرفت بر اساس ظرفیت‌های کشاورزی، تاریخی و معدنی خیابانی را در شان نام این منطقه نامگذاری کنند.  
وی اظهار داشت: در تهران چند خیابان و یک پارک به نام خواجوی کرمانی بوده و تغییر نام خیابان جیرفت بدون هیچ حاشیه‌ای است.
اعظمی این اقدام مهم شورای شهر تهران را برای نامگذاری یکی از خیابان‌های پایتخت به نام جیرفت که کهن‌ترین تمدن دنیا به شمار می‌رود تشکر کرد و گفت: امیدواریم شهردار جیرفت برای پاسخ به این محبت یکی از خیابان‌های اصلی شهر را به نام تهران نام‌گذاری کند.
وی به ظرفیت‌های تاریخی، کشاورزی، معدنی و گردشگری جیرفت اشاره کرد و بر اطلاع رسانی این ظرفیت‌ها تاکید کرد.
اعظمی همچنین از پیگیری انتخاب یک شهر در قاره آسیا و اروپا به خواهر خواندگی جیرفت خبر داد و گفت: پیگیری این مهم به صورت ویژه در دستور کار است تا جیرفت و ظرفیت‌های کم‌نظیر این منطقه به دنیا معرفی شود.

جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

کهنوج در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.